середа, 4 грудня 2024 р.

«ЗА ПОКЛИКОМ СЕРЦЯ»

Волонтерські практики


В Міжнародний день волонтера хочемо подякувати нашим берегиням, неймовірним жінкам, які разом з нами займаються волонтерською діяльністю, а саме шиють адаптивну білизну та в’яжуть шкарпетки для поранених воїнів, які перебувають на лікуванні в шпиталях. Процес давно налагоджено, наша колега Павленко Наталія Володимирівна розкроює білизну, а читачки Жуковська Ольга Борисівна та Комнатна Галина Олександрівна дома пошили вже більше 500 виробів. Голуб Олена Генадіївна зв’язала біля сотні шкарпеткок. Хто не має можливості та часу допомагати шиттям, в’язанням, допомагають матеріалами.

Жуковська Ольга Борисівна

Комнатна Галина Олександрівна

Павленко Наталія Володимирівна - бібліотекар читальної зали



І все це робиться за покликом серця! Після важких ночей з тривогами та обстрілам, настає день, і приходить надія на перемогу, на щасливе і спокійне життя в Україні. Настає день, і наші жінки сідають за роботу і…кроять, шиють, в’яжуть! Бо є потреба. Там, на передовій наші чоловіки, брати, сини, дочки тримають кордони України, ціною власного здоров’я та життя!
Наша бібліотека є учасником  волонтерської спільноти Шити_жити Централізованої бібліотечної системи Солом'янського району м. Києва.
У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера International Volunteer Day.
В Україні цей день переходить в День збройних сил, який відзначається 6 грудня. 
Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку» (резолюція № A/RES/47/3), закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

понеділок, 2 грудня 2024 р.

"ЗІРКА ПОЧУТТІВ"

Арт-терапія

В нашій бібліотеці відбулася арт-терапія, яку провела художниця, 
арт-терапевт Ольга Галагуз.
Завдяки творчості учасники вчилися виражати свої емоції. Сьогодні дуже важливо вміти справлятися з психологічною та фізичною напругою, причини якої ми часто не розуміємо. Така практика дуже корисна для профілактики психосоматичних захворювань, для продуктивної взаємодії з навколишнім світом, для власного спокою та комфорту. Під час практики кожний створив свою «Зірку почуттів»! Маємо надію, що ця практика допоможе виражати свої емоції, що вкрай важливо у сучасних реаліях.





неділя, 1 грудня 2024 р.

"СНІД - НЕ ВИРОК!"

Інформування

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Головна мета цього дня — привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.

☝ВІЛ — це скорочена назва вірусу імунодефіциту людини. ВІЛ живе і розмножується тільки в організмі людини. При інфікуванні ВІЛ більшість людей не відчувають ніяких симптомів. Іноді, через кілька тижнів після інфікування, розвивається стан, схожий на грип.
☝ВІЛ-інфекція — це захворювання, що розвивається у людини, інфікованої вірусом. Він поступово руйнує імунну систему, знижується опірність організму до інфекцій. У певний момент опірність організму стає настільки низькою, що у людини можуть розвинутися такі хвороби, якими інші люди практично не хворіють або хворіють вкрай рідко. Остання стадія розвитку ВІЛ-інфекції це СНІД — синдром набутого імунодефіциту людини.
Що важливо знати?
ВІЛ може передаватися:
☝ при незахищеному сексуальному контакті з інфікованою людиною;
☝ при переливанні інфікованої крові;
☝при спільному використанні інфікованих голок, шприців або інших гострих інструментів;
☝ від матері до дитині під час вагітності, пологів та грудного вигодовування.

Вірус НЕ передається
☝ при поцілунку, кашлі і чханні, обіймах та рукостисканнях;
☝ через побутові предмети — посуд, одяг, телефон, їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина;
☝ через укуси комах;
☝ через шерсть кішки, укус собаки чи контакті з дикою твариною;

☝ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом.
☝Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Знання свого ВІЛ-статусу дає дві важливі переваги:

☝ дізнавшись про те, що ви ВІЛ-позитивні, ви можете вжити необхідних заходів для того, щоб отримати доступ до лікування, догляду та підтримки до того, як з'являться симптоми, і, тим самим, потенційно продовжити своє життя і запобігти розвитку ускладнень протягом багатьох років.
☝ дізнавшись про те, що ви інфіковані, ви можете вжити заходів обережності, щоб не допустити передачі ВІЛ іншим людям.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Якщо протестуватись вчасно, можна оперативно отримати необхідне лікування, а відтак мати якісне та повноцінне життя. Кожна людина має бути свідомою та слідкувати за своїм здоров’ям!