середу, 26 квітня 2017 р.

"Залишай на Землі такий слід, щоб вона не зникла безслідно!"

 ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ (22 квітня)
Саме в цей день люди у всіх куточках нашої планети мають нагоду замислитися про збереження оточуючого середовища, багатств природи. А також, про необхідність порозуміння між людьми та об’єднання зусиль заради досягнення миру і добробуту для всіх жителів Землі. Цю дату у 2009 році запропонувала Генеральна Асамблея ООН, і День Землі увійшов до офіційного переліку всесвітніх знаменних дат. З нагоди Дня Землі по всьому світу проходять суботники та інші заходи з благоустрою міст та селищ. Також в цей день лунає голос Дзвону Миру – це нагадування і застереження людям про необхідність берегти нашу Землю і все живе на ній.

ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ (15 квітня)
Щороку в третю суботу квітня, починаючи з 1999 року, на Україні відзначається День навколишнього середовища (День довкілля), встановлений відповідним Указом Президента України № 855 від 6 серпня 1998 року. Свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, і в підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій, з метою розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево-Життя» та іншими громадськими ініціативами». Підготовці до цього Дня приділяється у країні велика увага: створюється оргкомітет, якому доручається розробити і затвердити план заходів з підготовки та проведення Дня охорони навколишнього природного середовища України. 
Екологічні заходи включаюь:
Знищення несанкціонованих звалищ - один із заходів, що проводяться в рамках свята;
- посадку нових лісових насаджень, висадку дерев і чагарників;
- впорядкування територій парків, скверів, алей, а також планування і створення нових парків;
- планування і створення нових газонів і квітників;
- знищення несанкціонованих звалищ і поліпшення санітарного стану полігонів;
- загальне прибирання сміття на берегах річок, озер, ставків;
- розчищення і впорядкування джерел;
- проведення інформаційно-просвітницьких заходів (конференцій, семінарів, круглих столів, фестивалів, екологічних виставок) з метою підвищення екологічної свідомості населення;
- широке висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводяться під час цього екологічного свята.

Заходи, які відбуваються упродовж цих днів, мають велике значення для України, адже всі ми знаємо в якому критичному стані знаходиться екологія нашого природнього середовища. Маючи таку багату, красиву природу, таку кількість річок, озер, морів, лісів, степів, гір, ми не шануємо їх, та своєю діяльністю знищуємо.
Поговорити на важливі теми збереження довкілля ми запросили учнів 5-б класу ЗОСШ №166.
В рамках заходу «Збережемо первоцвіти» бібліотека запросила співробітників Національного природного парку «Голосіївський» еколога Ольгу Крижановську та молодшого наукового співробітника та письменницю Олену Крижановську.
На заході було презентовано фотоальбом «Первоцвіти -тендітна усмішка весни», підготовлений науковцями парку, які розповіли дітям про збереження біорізноманіття на природно-заповідному фонді України та познайомили із Національним природним парком «Голосіївський». Також було проведено заняття до «Дня землі», під час якого діти познайомилися з рідкісними видами рослин парку.
Приємним сюрпризом для класу було вручення сертифікату від працівників парку на екскурсію екологічними стежками НПП «Голосіївський».
Під кінець зустрічі відбулася автограф-сесія із письменницею Оленою Крижановською, лауреатом конкурсу "Коронації слова 2016" , яка презентувала нові книжки із серії Бібліотечки Колоска: "На межі міста і лісу", «Пригоди в Чарліссі», «Еко-казки та еко-проекти». Школа та бібліотека отримали в подарунок фотоальбоми «Первоцвіти-тендітна усмішка весни», книжки Олени Крижановської серії Бібліотечки Колоска.









Немає коментарів:

Дописати коментар