неділя, 15 грудня 2019 р.

"Перець. Весела республіка"

Історія і сьогодення журналу 


Сьогодні для наших читачів ми організували зустріч з Олександром Стаховським - одним із авторів журналу та референтом головного редактора.
Улюблений мільйонами читачів сатирично-гумористичний журнал «Перець», який був створений у 1922 році, в 2013 році припинив свою діяльність, та з ініціативи творчої групи журналу його відродили з січня 2017 року на волонтерських засадах з новою назвою «Перець. Весела республіка».
Під час зустрічі пан Олександр читав гумористичні та сатиричні твори, які увійшли до його чотирьох збірок, що вийшли з друку у 2018 та 2019 роках. Збірки проілюстровані перчанським художником Валерієм Чмирьовим. Аудиторія з великим задоволенням послухала і гуморески Степана Олійника та Остапа Вишні, які були активними авторами журналу у 1920—1980-х роках.
Сучасний журнал зберіг свій фірменний стиль та традиційні рубрики, і з січня 2020 року переходить у цифровий формат, тож с того моменту всі мі маємо можливість насолоджуватися улюбленим журналом на екранах свої гаджетів.



вівторок, 10 грудня 2019 р.

«ГІМАЛАЙСЬКИЙ АШРАМ РЕРІХА»

Відкриття художньої виставки (в рамках «2019 – Рік Реріха»)



В меморіальній кімнаті-музею Миколи Реріха нашої бібліотеки відкрита виставка « Гімалайський Ашрам Реріха», на якій представлено 36 художніх робіт Козара Володимира Андрійовича. Акварелі та акриліки художника відображають простір та енергетику того унікального місця де розміщався справжній Ашрам - духовний центр, де останні двадцять років жив і творив видатний гуманіст світу, філософ, мислитель, письменник, художник, один з творців вчення «Жива Етика» Микола Костянтинович Реріх. Представлені роботи були створені у мальовничій частині західних Гімалаїв.
Під час відкриття виставки відбулася і презентація літератури з фондів бібліотеки Українського Реріхівського товариства та презентація нових видань Міжнародного Центру Реріхів. Тож у всіх відвідувачів з’явилася можливість скористатися цими унікальними виданнями в читальній залі бібліотеки ім. М. Реріха, яких сьогодні немає в жодному закладі культури нашого міста. Фонди нашої бібліотеки поповнилися і виданням МГО «Українського Реріхівського товариства» «Жива Етика українською вперше». Кожен народ мусить мати вчення рідною мовою, бо саме вона поєднує енергію минулого з енергією сучасного.
На заході були присутні члени правління МГО «Українського Реріхівського товариства» Соколан Олена та Ільницький Сергій.
Виставка присвячена Дню пам’яті Миколи Реріха. 13 грудня 1947 року не стало видатного гуманіста світу.
Автор виставки Козар Андрій Володимирович - голова МГО «Українське Реріхівське товариство», Член правління Міжнародної ліги захисту культури. Художник декоративного мистецтва, художник-косміст, мандрівник, дослідник спадщини Реріхів і Шевченка, співзасновник Міжнародної ради Реріхівських організацій ім. С. М. Реріха, автор та керівник проектів «Жива етика українською мовою», «Реріх та Україна», «Реріх та Шевченко», «Від Карпат до Гімалаїв».








неділя, 8 грудня 2019 р.

«Небожителі»

Художня виставка Надії Василенко-Коровянської


«Небожителі» – це не про релігію – радше про віру, про любов, про надію.
«Небожителі» це óбрази, через які ми звикли сприймати ці земні почуття.
Сьогоднішній вечір зробив те, що не зроблять і десятки психологів за один сеанс. Присутність любові, добра і світла в картинах Надії осяяли гостину бібліотеки. Всі присутні отримали неймовірний релакс і піднесення від споглядання високодуховних картин художниці, а її тонка та чуттєва поезія тільки підсилила той ефект. Читання поезії перемежовувалися музичним виступом саксофоніста, кларнетіста Віктора Кабєєва. Це був неймовірно вдалий тандем живопису, поезії та музики!