пʼятниця, 26 вересня 2014 р.

Жанна Куява: "головне - бути справжнім"

Бути собою, бути справжнім, не зраджувати собі, йти за покликом свого серця - це, мабуть, одна з  найбільших цінностей людського життя, це справжнє щастя, і одночасно, це й велике випробування, адже потрібна неабияка сміливість, внутрішня сила, здатність самому брати відповідальність, робити не завжди легкі кроки, інколи йти всупереч - але все воно того варте...
Коли людина носить якусь вибрану собі маску, хоче бути тим, ким насправді не є, боїться власного Я, то вона тільки собі шкодить, себе втрачає, а інших від себе відштовхує.
І, навпаки, щирість, вміння бути собою, - це так важливо. Це люди, які випромінюють світло, надихають, до них тягнешся, біля них хочеться бути, хочеться черпати знання, збагачуватись досвідом, знаходити якийсь власний відголосок у їхніх душах.
Коли доля дарує зустріч з людиною, котра ось така, яка вона є, вона вся є перед тобою, отоді здається, що знайшов справжній скарб, бо ще класик казав, що "найбільша розкіш в житті - це розкіш людського спілкування", а від себе додам "щирого спілкування".
Отаке щире людське спілкування та чудову нагоду, кому відкрити для себе нове, письменницьке ім'я, а кому - особисто познайомитись з улюбленим автором подарували ми своїм  відвідувачам. На зустріч з нашими читачами, прихильниками сучасної української літератури завітала журналістка, літературний критик, письменниця Жанна Куява  - щира, відверта, справжня...
Про цю світлу, сонячну молоду дівчину хочеться говорити багато... про її тонке сприйнятття навколишнього світу;  про здатність добиратися до самих глибин світогляду особистості, і виколуповувати там щось таке, що неозброєним оком не видно, але що дуже чітко саме ту особистість характеризує; про вміння через слово правдиво передавати  весь спектр людських емоцій, та різні, як привабливі так і не дуже, грані жіночого єства. Це все молода письменниця проявляє в своїй тонкій, щемливій, глибоко жіночній, але зовсім не сентиментальній прозі.   Всі три романи Жанни є емоційними, але ця емоційність не на рівні "охів-ахів", а на рівні якісного тексту, в якому є максимальна реалізація автором свого світовідчуття та особливого вміння говорити про людські почуття, що, в свою чергу, є основою вже потроху впізнаваного почерку в сучасній українській літературі письменниці Жанни Куяви.
Головне чим керується  чарівна Жанна як в житті, так і в творчості  це - бути чесною з собою, пам'ятати про своє коріння, не зраджувати собі, а просто (парадокс, але інколи це так складно) йти своїм шляхом.
І на десерт. Великою приємністю для нас була присутність письменників-друзів нашої бібліотеки: Сергія Пономаренко та вже маститого Андрія Кокотюхи, котрі долучилися до дискусії "Письменство як професія і як поклик душі.
Але це вже зовсім інша історія, яка далі буде...\


І найголовніше, тільки пізнавши себе, можна пізнати світ.

Немає коментарів:

Дописати коментар