Вікторини




Антоніми — це слова, протилежні за значенням. Антоніми утворюють пари. До кожного слова можна підібрати тільки один антонім. Чи завжди правильно ви можете дібрати антонім до слова? Пропонуємо вікторину, яка допоможе вам у цьому пересвідчитися. Дайте відповідь на запитання, натиснувши квадратик з правильною відповіддю, на вашу думку, і рухайтесь далі за стрілочкою.


Сьомий, Кличний, відмінок донедавна, в радянські часи, був репресований, аби українська мова була подібною до лексично бідної московинської. Мабуть, тому ми досі не шануємо його...
В українській мові звертання обов'язково виражене Кличним відмінком іменника. Використання у звертаннях форм Називного відмінка (що властиве московинській мові) для української мови – не нормативно.
Слухаєш давню народну пісню і тішишся: як же ласкаво, ніжно вміли наші люди через пісню і спів звертатися до всього живого, до явищ природи, до предметів, які персоніфікуються. Засвідчують це вже самí назви народних перлин: "Ой дівчино, шумить гай", "Гей, чого, хлопці, славні молодці?", "Ой гиля-гиля, гусоньки, на став", "Ой, зійди, зійди, ясен місяцю", "Плавай, плавай, лебедонько", "Подай же, дівчино, подай же рученьку", "Ой вербо, вербо", "Ох і не стелися, хрещатий барвінку"...
І український фольклор, і літературна класика віддавна пильно дотримувалися Кличного відмінка, або, як його ще називають мовознавці, вокативу.
Взагалі вживання Кличного відмінка – це важлива ознака культури мовлення!


 


Інколи люди плутають закінчення у словах у родовому відмінку однини іменників чоловічого роду другої відміни. Пропонуємо вікторину, яка допоможе вам зрозуміти чи правильно ви говорите. Дайте відповідь на запитання, натиснувши квадратик з правильною відповіддю, і рухайтесь далі за стрілочкою.


Знання та правильне вживання ідіом, паронімів, синонімів, антонів роблять нашу українську барвистою та образною, багатою та самобутньою. А чи завжди ви знаєте їх значення та вживаєте у своєму мовлені правильно? Пропонуємо вікторину, яка допоможе вам це зрозуміти. Дайте відповідь на питання, натиснувши на квадратик з правильною відповіддю на вашу думку, і рухайтесь далі за стрілочкою. 
Правильна відповідь буде в зеленому квадратику!

.


Пароніми – це слова, близькі за звучанням та написанням, але різні за значенням.Часто вони мають спільний корінь, а різняться лише суфіксом, префіксом чи закінченням.Чи завжди ви правильно вживаєте такі слова? Пропонуємо вікторину, завдяки якій перевірите свої знання! Дайте відповідь на питання, натиснувши квадратик з правильною відповіддю, на вашу думку, і рухайтесь далі за стрілочкою

.


Фразеологічні звороти і словосполучення, які вживаються в українській художній літературі свідчать про невичерпне мовне багатство нашого народу. Користування ними робить нашу мову барвистою і образною. А чи завжди ви знаєте значення українських фразеологізмів? Чи вживаєте їх у своєму мовлені? Пропонуємо вікторину, яка допоможе вам це зрозуміти.



Природа лексичних помилок полягає у вживанні слів у невластивому їм значенні, постійному повторі, використанні зайвих слів у реченні, що призводить до спотворення його змісту.Чи є у вашому мовленні лексичні помилки? Пропонуємо вікторину, завдяки якій перевірите свої знання!



В українській мові є слова, близькі за звуковим складом і звучанням, але різні за значенням.Чи завжди ви правильно вживаєте такі слова? Пропонуємо вікторину, завдяки якій перевірите свої знання! Дайте відповідь на питання, натиснувши квадратик з правильною відповіддю, на вашу думку, і рухайтесь далі за стрілочкою
.


В українській мові є слова, близькі за звучанням, але за значенням не тотожні.Чи завжди ви правильно вживаєте такі слова? Пропонуємо вікторину, завдяки якій перевірите свої знання! Дайте відповідь на питання, натиснувши квадратик з правильною відповіддю, на вашу думку, і рухайтесь далі за стрілочкою
.



Щоб наша рідна українська мова була чистою, самобутньою, без домішок росіянізмів, потрібно прикласти чимало зусиль. Пропонуємо вікторину, яка допоможе позбутися кальки у вашому мовлені! Дайте відповідь на питання, натиснувши квадратик з правильною авідповіддю і рухайтесь далі за стрілочкою.



Не тільки вимовляти правильно слова, але й писати їх грамотно дуже важливо! Чи пам'ятаєте ви правила правопису, які ще в школі вчили? Пропонуємо вікторину, завдяки якій ви пересвідчитесь, чи завжди правильно пишете слова: разом або окремо, через дефіс чи без нього? Дайте відповідь на запитання, натиснувши квадратик з правильною відповіддю на вашу думку і рухайтесь далі за стрілочко! Бажаємо успіху!




Наш головний біль – наша двомовність. Щоб наша рідна українська мова була чистою, самобутньою, без домішок росіянізмів, потрібно прикласти чимало зусиль.  Пропонуємо вікторину, яка допоможе 
позбутися зайвої кальки у нашому мовленні. 
Вчити рідну мову потрібно все життя!
Щонеділі о 13-00 запрошуємо до нашого клубу української мови "МОВА І РОЗМОВА"! В дружньому колі однодумців без зайової критики ми удосконалюємо тут свою українську!
Єреванська, 12, тел.073-444-29-10

Щонедільна мовна вікторина (наголос)

Гарна українська вимова звучить милозвучно! Тож дуже важливо не тільки мати великий словниковий запас, але й правильно вимовляти усі звуки і словосполучення, правильно ставити наголос! Пропонуємо вікторину завдяки якій ви перевірити, чи правильно ставите наголос у словаї! Дайте відповідь на запитання, натиснувши на квадратик з правильною відповіддю, і рухайтесь далі за стрілочкою


Вікторина з української мови



Щонеділі о 13-00 в нашій бібліотеці відбувається заняття клубу української мови "Мова і Розмова". Члени клубу збираються в дружнє коло з метою удосконалити свою українську. В рамках клубу: презентації сучасних книжок мовознавців, настольні мовні ігри, конкурси скоромовок, читання української класики та читання творів сучасних українських авторів, декламування поезії. Щонеділі в рамках роботи клубу ми пропонуємо ще і мовну вікторину, яка допоможе бажаючим швидше заговорити "солов'їною".

Вікторина на првильну вимову.

Гарна українська вимова звучить милозвучно. Тож, дуже важливо навчитися не просто мати великий словниковий запас, але й правильно вимовляти усі звуки та словосполучення. Пропонуємо вікторину завдяки якій ви пересвідчитесь у правильності вимови словосполучень.
.


Вікторина до Дня української писемності і мови


З 2023 року 27 жовтня українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. Дата припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. 
Адже дослідники вважають, що саме з його праці 
розпочинається писемна українська мова.
Пропонуємо вікторину, завдяки якій ви перевірете свої знання з української мови та згадаєте історію її витоків.



Що ви знаєте про Українське державотворення?

Що ви знаєте про шахи?


"Що ви знаєте про поцілунки?"


"Що ви знаєте про архітектора Городецького?"


"Що ви знаєте про велосипед?"


"Що ви знаєте про моркву?"


"Що визнаєте про Сміх?"



"Вечори на хуторі біля Диканьки"

(книга-ювіляр - 190 років з часу написання)


"Єдність народу - запорука успішної суверенної держави"


"Петро Могила: святість, освіченість, дипломатія"


"Чи знаєте ви історію прийняття Конституції України?"


"Безмежний. Неосяжний. Загадковий"


"Я душу одягну у вишиванку"



Чи знаєте ви музеї Києва?



"Людина. Дорога. Автомобіль"


"Космос - стихія, сила, життя, безкінечність..."


"Чи знаєте ви українські гуморески?"


"Лісова пісня"






«Єднаймося в любові до рідної мови!»

 

"Уроки Соборності: здобути і захистити"



2 коментарі: