Що цікавого почитати

Книжкова виставка 


ПОЗИТИВНА ПСИХОЛОГІЯ
Нині ми живемо в стані безперервних змін, постійно змушені «йти в ногу з часом». А як за нинішніх обставин примиритися із собою, досягти гармонії, дістати задоволення від життя і віднайти ключ до щастя. Автори цих книг спираючись на факти й теорії з психології радять: Головне не просто ЗАХОТІТИ змінити своє життя, а ВИРІШИТИ його змінити. Насолоджуватися життям необхідно не завтра, а сьогодні!
Книги можна замовити по тел. 073-444-29-10
Єреванська, 12Чи впливає струс мозку у спортсменів футболу на їх стан здоров'я?
Саме про це книга журналістки Жанні-Марі Ласкас "Струс мозку", яка присвячена дослідженням лікаря-невропатолога Беннета Омалу. Відкриття Беннета стало можливим, зокрема, завдяки дозволу щодо дослідження мозку футболіста Майка Вебстера, який помер у 2002 році.
Відверта історія лікаря надихнула режисерів до створення у 2015 році одноіменної кінокартини з Віллом Смітом у головній ролі.


До вашої уваги роман Джейн Коррі (пер. з англійської Аліни Акуленко), який вийшов у видавництві "Нора-Друк". 432 сторінки роману містять сюжет, який буде тримати вашу увагу до останньої сторінки!


«Сестри по крові» — це психологічний трилер про двох зведених сестер Елісон і Кітті. Подруга Кітті Ванесса, будучи єдиною дитиною в сім'ї, переконує Кітті укласти угоду з Елісон, щоб вони стали кровними сестрами. Одна маленька дія призводить до того, що вони потрапляють у великі неприємності, де вони мають безліч секретів. У день аварії найкраща подруга Кітті Ванесса вмирає, а Кітті після аварії втрачає пам'ять і не може говорити. Вона живе в спеціальному закладі й переживає напади агресії, коли її навідує людина з далекого минулого. А що ж з Елісон? Коли в лондонській тюрмі відкритого режиму з’являється вакансія викладача мистецтв, Елісон сподівається, що ця робота дасть їй шанс поліпшити власне життя. Та невдовзі на її уроці стається жахлива трагедія.
Увесь цей час дехто стежить за обома жінками. Той, хто сподівається на реванш.


Про авторку


Джейн Коррі  упродовж трьох років викладала письменницьку майстерність у чоловічій тюрмі суворого режиму. Цей подеколи моторошний досвід надихнув її на написання психологічних трилерів, які опубліковані в більш ніж 35 країнах і продані накладом понад мільйон примірників.


Гей Браун «Жити із «зеленим серцем». Подбай про себе і планету»
Нам доводиться жити у світі, сповненому пасток вибору. І хоча ми успішно долаємо багато проблем, чимало загроз криється в повсякденних речах і звичках. Яку зубну пасту взяти з-поміж тисячі інших? Яке мило точно безпечне? Та чому шкідливих речовин у вашій спальній більше, ніж на вулиці? Якщо до таких щоденних виборів підходити усвідомлено, ми вплинемо не лише на своє здоров’я та оселю, а й на планету загалом — запевняє екологічна активістка Ґей Браун. Турбота про власне здоров'я робить світ екологічнішим..
Видавництво: «НАШ ФОРМАТ», 2020Александра Горовіц «Собакознавство. Що собаки знають, бачать і відчувають нюхом» 
Усі, хто обожнює собак, мають змогу разом із американською вченою-когнітивістом Александрою Горовіц підняти завісу над їхнім загадковим світом - дізнатися, що і як бачать наші чотирилапі друзі, як вони чують і що відчувають, що знають і розуміють. Читачі ознайомляться з результатами новітніх досліджень у галузі фізіології та психології тварин, які пояснюють неймовірні можливості та здібності собак, зокрема здатність виявляти хвороби, навички зчитування думок і бажань своїх господарів, "багатофункціональність" собачого хвоста. І хоча "Собакознавство" не є довідником із виховання та дресирування, видання містить чимало корисної інформації і практичних порад, завдяки яким любителі собак зможуть краще розуміти поведінку та потреби своїх вихованців, швидше знаходити з ними контакт.
«Видавнича група КМ-БУКС», 2020Майкл Остергольм, Марк Олшейкер
"Смертельний ворог. Людство проти мікробів-убивць"
Інфекційні захворювання є однією з найбільш смертоносних та найбільш імовірних причин занепаду людства. Бо ми теоретично здатні вплинути на такі ризики як можливість термоядерної війни чи зміна клімату; а ось поява нових вірусів і бактерій, які постійно еволюціонують швидше за нашу імунну систему, людині непідвладна. Проте, не поспішайте впадати у відчай: наслідки нових інфекційних хвороб можна звести до мінімуму, якщо знати, як до них підготуватися та як їх правильно досліджувати.
Лікар-епідеміолог Майкл Остергольм вже понад 45 років бореться з новими викликами в сфері епідеміології. Він невтомно, з ретельністю слідчого, який ніби викриває місця злочину мікробів, шукає відповіді, здатні врятувати увесь світ.
У цій книзі, написаній за допомогою автора Марка Олшейкера, Остергольм розповість і вам, як проходили перші дослідження ВІЛ/СНІД, SARS, гарячки Ебола та інших.
А в передмові зазначить, чому COVID-19 навряд чи вдасться найближчим часом зупинити, і це не найстрашніша новина – масштабніші пандемії попереду.
Видавництво: Лабораторія, 2020Книжкова виставкаЮ Несбьо «Макбет»
Події роману, який є новітнім переосмисленням відомої п’єси Шекспіра, розгортаються в повоєнний час у занедбаному індустріальному місті, де місцева поліція безуспішно бореться з наркоторгівлею. Новий начальник поліції Дункан — ідеаліст з далекосяжними планами. Він стає чи не єдиною надією городян, втомлених несправедливістю та беззаконням, і кошмаром для кримінальників. Торгівля наркотиками зосереджена в руках двох наркобаронів; один із яких, майстер маніпуляцій Геката, має зв’язки у вищих ешелонах влади й успішно цим користується. Задум Гекати полягає в тому, щоб безперервно й підступно впливати на свідомість інспектора Макбета, командира поліцейського спецназу, чоловіка, схильного до агресії та параноїчного страху. Перед читачами розгортається історія кохання й ненависті, політичних амбіцій та пожадливості, яка дає їм можливість зазирнути в найпотаємніші закутки людської душі. Захоплюючий новий трилер від відомого норвезького письменника Ю Несбьо, автора низки детективних романів, що стали бестселерами. Його книги перекладено більш як на 50 мов. Станом на 2017 рік їх було надруковано загальним накладом понад 33 мільйони екземплярів. Вітчизняні поціновувачі детективного жанру також добре знають Ю Несбьо, оскільки в Україні уже вийшли з півтора десятка його книг.
Видавництво КМ БУКС, 2018


Юлія Базя «Мій Іуда»
Життя головної героїні – Людмили Балановської – завжди було сповнене несподіванок та сюрпризів. При народженні дівчинки померла її матір, тому вихованням повністю займався батько Іван, з яким у доньки були різні погляди на життя.
Подорослішавши, Людмила зустріла на своєму життєвому шляху своє перше кохання, яке принесло їй найбільше щастя та одночасно розчарування. Зневірившись, героїня продовжує жити, вважаючи своїм сенсом життя лише свого єдиного сина, до якого доля виявиться з часом безжальною і жорстокою.
Кожен із чоловіків певним чином впливає на життя Людмили, будує її долю, залишає певний відбиток на серці. Троє чоловіків -три листи, адресовані безпосередньо їм, написані в найтяжчі хвилини життя героїнею, яка понад усе шукає правди, яка шукає відповіді на запитання, яка до останнього не вірить, що хтось із її найдорожчих серцю чоловіків може бути Іудою.
“Любий тату…”, “Коханий мій…”, “Дорогий сину…” – три листи як три останні надії дізнатися правду, але відповіді на всі запитання зможе дати тільки сама героїня.
Видавництво ТОВ «Редакція «Торгово-промислова Україна»


Салі Руні «Нормальні люди»
У школі Маріанна з Коннеллом вдають, наче не знають одне одного. Він — популярний та улюблений усіма, вона — самотня дивачка, з якої відкрито насміхаються. Однак між ними виникає дивовижний зв’язок, який вони вирішують тримати в таємниці і який відтоді назавжди змінює їхні життя. Пізніше, у дублінському коледжі, Маріанна впевнено вписується у тамтешнє товариство, а Коннелл незграбно шукає своє місце серед столичної богеми.
За роки навчання вони постійно кружляють одне довкола одного, то віддаляються, то зближуються, але все одно між ними лишається щось, що неймовірним чином притягує їх одне до одного. Поміж іншими стосунками, Маріанниним потягом до саморуйнування, Коннелловою депресією вони випробовують, як далеко можуть зайти у своєму прагненні бути просто собі нормальними людьми і врешті — несподівано врятувати одне одного.
Видавництво Старого Лева, 2020


Світлана Веренич «І це все, що я хотіла сказати про кохання»
Про що цей роман - про кохання чи про життя? Чи можна взагалі відокремити одне від іншого? Хто візьме на себе таку сміливість? Ця історія – це міцно переплутані між собою чотири людські долі, чотири життєві драми. Чи може щось допомогти піднятися з безодні відчаю жінкам, які пережили найстрашніше - насильство, що понівечило не тільки їхнє тіло, але й душу?.. Чи може щось втримати зраджену дівчину від жахливого кроку - від аборту?.. Чи може хтось упросити її не вбивати ще ненароджене дитя, зберігти його життя?.. Героїня роману «І це все, що я хотіла сказати про кохання» Ліза занадто рано зіштовхнулася зі злом, але зустрічі з літнім вченим, загадковою письменницею та недолугою на перший погляд перукаркою, які кожен по-своєму протистоять непростим викликам, допомагають їй прийняти рішення, що змінить все в її долі. Цей роман можна порівняти з рондо, де одна сюжетна лінія-мелодія переплітається з іншою, повторюючись у іншій машкарі. І писалася вона суто для жінок, бо звучить надто по-жіночому, інтимно…
Видавництво «ФОЛІО», 2019


Таня П’янкова «Кролівна»
Іноді ми не бачимо того, що бачать інші. Іноді ми не знаємо ні себе, ні природу речей, котрі нас оточують. Іноді ми не усвідомлюємо, в якій реальності живе наш розум. Ексцентричному НЕДОподружжю, здається, дуже пощастило - їм допомагає навчитися бачити, чути і відчувати одна дуже розумна істота. Ось тільки, звідки вона приходить і куди зникає? А може, вона - зовсім і не вона...Іронічна історія про силу справжнього охання і страх бути щасливим. Історія, яка могла б статися з кожним із нас…Видавництво «Український пріоритет», 2016


Книги у відпустку


Пропонуємо книжки для релакс-читання, які можна взяти у відпустку. Біля річки, на морі або на дачі, з хорошою книжкою ви помандруєте у часі та просторі, зможете відвідати будь-які країни у будь-які часи! А ще будете проживати разом з героями їх життєві історії, радіти і сумувати та вірити в краще.

Світлана Талан «Я захищу тебе»
Кирило був закоханий в Кіру ще зі школи. Та вже тоді вони були занадто різні, аби бути разом. І навіть весілля не змінило цієї обставини. Але Кирило завжди хотів бути поруч. Коли у 2014 почалася війна, запальна та відчайдушна Кіра вирушили добровольцем. І Кирилові не залишалося нічого, окрім як піти за нею. Він ладен був вирушити у саме пекло. І навіть тоді, коли Кіра отримала те страшне поранення, що зробило її калікою, Кирило був поруч. Та одного дня у комп’ютері дружини він знаходить те, що здатне покласти край їхньому майбутньому. Невже жінка, заради якої він ладен був померти, має інше життя? Те, в якому для Кирила немає місця…
Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019

Сара Гейвуд «Кактус»
Роман «Кактус» — історія жінки-колючки, якій необхідно тримати все під контролем. С’юзен Ґрін стримана й нетовариська (не надто приємна жінка, якщо чесно). Їй просто не до вподоби надмірна чутливість та емоційність. Сюрпризи? Ні-ні, сюрпризи С’юзен ні до чого. Найкраща подруга чи кохання всього життя? З цим теж не до неї. Усі ці соціальні зв’язки — такі часо- й енерго­затратні… Хіба воно того варте?
Але все не так просто. Незапланована вагітність у 45 від партнера по сексу, раптова смерть матері, дуже дивний заповіт, ще й брат, з яким стосунки не склалися з дитинства, постійно псують життя… Плани С’юзен руйнуються зі швидкістю світла.
Від чого ж вона себе захищає, контролюючи все на світі? Невже кожна колючка цього кактуса, яким стала С’юзен, проростає з її дитинства? І взагалі, вміють ті «кактуси» цвісти чи ні?
Роман Сари Гейвуд став бестселером The New York Times, а Різ Візерспун обрала цю книжку для свого читацького клубу Reese’s Book Club x Hello Sunshine.
Видавництво Старого Лева, 2021

Олександра Яворівська «Юкі»
Ця книжка — про найвидатнішого воротаря в історії хокею, українця за походженням Тараса Савчука, людину 400 шрамів, як його називали тогочасні газети. Його ім'я занесене до Хокейної зали слави, а його рекорд — 103 "сухі" перемоги — понад сорок років не зможе побити ніхто. Життя Тараса Савчука — це історія про те, що мрія й любов сильніші за вроджені хвороби, не сумісні зі спортом, за щоденні страшні травми й ризик більше ніколи не вийти на лід. Де він брав сили грати в хокей і бути в ньому найкращим упродовж всієї кар'єри? Чому був нестерпним у спілкуванні? Що приховував від світу? За ким тужив усе життя, і кому присвячував свої перемоги? 
Видавництво «Брайт Букс», 2019

Світлана Талан «Сафарі на щастя»
Одним кохання дарує цілий світ. А іншим — біль нерозділених почуттів. Красунчик на все село Ростислав не звертав уваги на закохану по вуха Марусину. Він погрався з її почуттями, сказав: «Чекай на мене», — і повернуся з іншою, вродливою успішною моделлю. Мовляв, дивись, хто вона і хто ти. Принижена зрадою Марусина їде в Данію на заробітки, щоб стати успішною жінкою та повернути Ростислава. Зціпивши зуби, дівчина досягає неймовірного: стає моделлю та жаданою жінкою. Тепер уже Ростислав готовий покинути заради Марусини дружину. Але дівчина не хоче вертатися в минуле. За крок до омріяного щастя вона вдруге за життя опиниться на краю прірви. Та цього разу не для того, щоб впасти. А щоб злетіти.
Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021

Ірен Роздобудько «Кіно на папері»
Кіно створюється на папері. І ці «папери» мусять бути такими, аби прочитавши їх, режисер зрозумів: це саме те, про що він хотів говорити зі світом! Кінодраматургія – не спосіб самореалізації, а досить чітка наука, зі своїми законами. Які вони? Як зробити аби ваш сценарій продюсери прочитали в першу чергу?.. В другій частині збірки – літературний синопсис сценарію «Садок вишневий…», котрий був створений в 2008 році, отримав спеціальну відзнаку Всеукраїнського конкурсу «Коронація Слова» в 2011-у і… зі значними змінами став стрічкою «Поводир» режисера Олеся Саніна у 2013 році. «Я повернусь!» – сценарій, створений для відомого режисера і актора Ахтема Сейтаблаєва задовго до анексії Криму. В ньому – епічна історія кримськотатарської дівчини від 1930-х до середини 80-х років. Героїня, всупереч випробуванням долі, все життя мріяла повернутися до рідного Криму. І повернулась. Адже те, про що мрієш – збувається, якщо ти вмієш за це боротися. Видавництво «Нора-Друк», 2016

Світлана Талан «Просто гра»
Надворі кінець 90-х. Ілля — простий автослюсар. Що він міг дати доньці заможного підприємця? Кохання? Звучить романтично, але без фінансового підґрунтя ця казка швидко скінчиться. Щоб розпочати свою справу, Ілля наважується попросити грошей у кримінального авторитета на прізвисько Латиш. Але «ділова угода» завершується кримінальними розбірками. До гри несподівано долучається Марго, дружина Латиша. Вона рятує хлопця, тікаючи разом із ним. Шляху назад немає. Там лишилося все, чим жив Ілля: його кохана та їхня ненароджена дитина. Тепер він — утікач. Але Ілля не сам. Він відчуває, як без бою віддає своє серце Марго, закохуючись у цю небезпечно привабливу жінку. Ілля гадає, що Марго врятувала його. Але навіщо — знає лише вона...
Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021

Вікторія Ярош «Три горішки для Сашка»
Дев’ятирічний Сашко — син олігарха. У нього є все, про що тільки може мріяти дитина, ба навіть набагато більше. Але дорослі ігри в аристократизм, якими так переймаються батьки, для Сашка відверто нудні, а матеріальні цінності не можуть замінити цінностей справжніх — насамперед світлої, щирої й безкорисливої дружби. І так триває доти, доки в Сашковому житті не з’являється… Сантиметрик! Хто він: маленький чарівник, який може виконувати бажання, чи уявний друг, Сашкове «друге я»? Вирішувати тобі, юний читачу — тим паче, що з появою Сантиметрика має шанс докорінно змінитися не лише Сашкове життя, а й твоє.
Видавництво «Фонтан Казок», 2018


Келлі Кевін 

"Невідворотне. 

12 технологій, що формують наше майбутнє".

ПРО КНИГУ:
Технологічна галузь не лише найдинамічніша в сучасному світі — вона здатна суттєво змінити наше життя в недалекому майбутньому. Які професії зникнуть, а які набиратимуть обертів? Які нові джерела прибутку з’являться в підприємців, а які бізнес-моделі перестануть працювати? Чого варто навчатися і в що інвестувати? Ви можете отримати максимум від цих змін, дізнавшись, якими будуть наслідки безперервного технологічного потоку через 30 років. Аналізуючи тренди, що проявляються вже сьогодні, Кевін Келлі окреслює напрямки, у яких неминуче рухатиметься світ. Він виокремлює 12 невідворотних технологій, які, тісно переплітаючись, визначатимуть глобальні тенденції розвитку.

ПРО АВТОРА:
Кевін Келлі — американський журналіст, футуролог, письменник. Допоміг запустити журнал Wired і був його головним редактором перші сім років. Співзасновник сайту Cool Tools та щорічного форуму Hackers’ Conference. Працював редактором журналу Whole Earth Review. Автор книжок про технологічні тренди та нову інформаційну економіку.


ЦИТАТИ ДО ТЕМИ КНИГИ:
ПРО КАТАЛІЗАТОР ЛЮДСТВА
Кожна масштабна зміна в нашому житті нині відбувається довкола певної технології. Технології — це каталізатор людства. Завдяки їм усе, що ми робимо, завжди перебуває в процесі становлення. Кожна річ стає чимось іще в міру переходу зі стану «може» до стану «є». Ці зміни, які ніколи не закінчуються, — це центральна вісь сучасного світу. Процеси — двигуни потоку — зараз важливіші, ніж продукти. Найбільшим винаходом людства за останні 200 років є не якийсь конкретний пристрій чи інструмент, а винахід самого наукового процесу.

ПРО ІНТЕЛЕКТУАЛІЗАЦІЮ
Мало що змінює все так, як дешевий потужний і масовий штучний інтелект. Для початку, ніщо не дає такого ефекту, як незначне покращення інтелектуальних характеристик простої речі. Навіть якщо додати до існуючого процесу лише краплинку інтелекту, його ефективність вийде на новий рівень. Користь, отримана завдяки інтелектуалізації неактивних процесів, матиме в сотні разів відчутніший вплив на наше життя, ніж досягнення індустріалізації.

ПРО ФІЛЬТРУВАННЯ І ПЕРСОНАЛІЗАЦІЮ
Ми досі перебуваємо на початкових стадіях того, як і що фільтрувати. Ці потужні обчислювальні технології можуть бути — і будуть — застосовані до всього, що є в інтернеті. Навіть найбанальніші продукти та послуги можна персоналізувати, якщо захочемо (проте в багатьох випадках не захочемо). Через 30 років уся хмара буде проходити через процес фільтрування, завдяки якому значно підвищиться рівень персоналізації.

ПРО ПЕРЕМІШУВАННЯ
Сучасні технології — це поєднання більш ранніх та примітивних технологій, перемішаних та реорганізованих. Оскільки ми можемо поєднати сотні простих технологій із сотнями тисяч складніших, кількість нових технологій необмежена. Але всі вони — лише ремікси попередніх. Цей принцип економічного та технологічного росту стосується також цифрового зростання. Ми живемо в добу продуктивного перемішування.
Валентина Мастєрова "Смарагд"Роман Валентини Мастєрової - розповідь про те, як не загубити себе у вирі життя, не втратити людське обличчя, вміти у надзвичайно складних ситуаціях робити добро для інших, не таїти в собі зла і думок про помсту за образи і зневагу. Тут немає вигадливого, закрученого сюжету, літературних піруетів, авторка іде за логікою життя, за його плином. Це роман людської долі!

Головний герой - син парторга колгоспу і циганки, що ходила з табором, вигукне: «Я і сам не знаю, хто я, але не злодій – це точно!». Коли в Афганістані смерть зазирне в очі, жалкуватиме лише, що помре, так і не пізнавши справжнього кохання. А коли виживе і кохання постукає у змучене серце - злякавшись своєї немочі, відштовхне вимріяне почуття. Та чи вдасться побороти любов йому, тепер уже ченцю Варфоломію, що дав обітницю служити Господу і людям?

У нього було багато імен. Він був Даньом - маленьким циганським хлопчиком, якого виховувала бабуся Маріуца. Він був студентом Данком, званим так товаришами за легку пісенну вдачу. Був Данем, Данилом - молодим вояком з України, кинутим у пекло чужої війни. Був отцем Варфоломієм, церква якого стала серцем села. Але найближчим до душі було йому ім'я Смарагд - ім'я каменю, з якого, за легендами, зроблена чаша страждань Христа, ім'я кольору лісів і луків рідного Полісся, кольору життя і надії... 

Про авторку:

Валентина Миколаївна Мастєрова (1 березня 1957 року, село Сивки) — українська журналістка та письменниця, з 1993 року член Національної спілки письменників України. 

У 1974 році закінчила Михайло-Коцюбинську середню школу, рік працювала на Чернігівській кондитерській фабриці. Згодом закінчила радіомеханічне училище. Працювала на заводі автозапчастин, фабриці музичних інструментів. У 1987 році закінчила з відзнакою факультет журналістики Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. 

З 1987 до 1993 року завідувала відділом сільського господарства Менської районної газети. З 1996 року — кореспондент обласної молодіжної газети «Гарт». До 2013 року також займала посаду редактора газети «Наш край» Чернігівського району. У 1991 році стала переможцем міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», 1997 — всеукраїнського — «У свічаді слова». 

На початку 90-х видатний поет Валерій Ілля написав про неї: «В українську літературу прийшов Майстер. Попросимо Божу поміч до його тривання». З того часу з-під пера письменниці вийшли збірки оповідань «Так плакало дерево», «Крила», романи «Суча дочка», «Смарагд», повісті «Мавра», «Мати». Валентина Мастєрова стала лауреатом премій імені Василя Стуса, «Благовіст», обласної премії імені Михайла Коцюбинського.


Книжкова виставка до Дня СміхуНам українцям притаманне почуття гумору, ми сміємося над собою – це ознака душевного здоров’я, наші жарти не злостиві, іронічні. Пропонуємо книжкову виставку збірок, в яких викладено у жартівливій формі автобіографії 80 українських сучасних поетів, критиків, прозаїків, а також їх улюблені анекдоти та кулінарні рецепти.
Приєднуйтесь до шановного товариства, дорогі читачі! 


«Одкровення в кафе "Пегас"». Збірник. 
Уявіть собі, що у віртуальному кафе, під великими парасолями, вбрані без офіціозу, тримаючи під пахвами лаврові вінки і німби, зібралися поети, критики, прозаїки з усіх українських теренів (дехто й з-за океану озвавсь), аби колег послухати й себе показати, а водночас розважитися анекдотами й поділитися кулінарними рецептами. Це збірник викладених у жартівливій формі автобіографій 80 українських сучасних поетів, критиків, прозаїків, а також їхніх улюблених анекдотів і кулінарних рецептів. 
Видавництво «Ярославів Вал», 2010 р. 


«Шість соток на Парнасі: анекдоти, рецепти, про себе. Антологія 
Якщо ви любите анекдоти – це ваша книжка. Якщо ви шукаєте справді ексклюзивні кулінарні рецепти це ваша книжка. Якщо ви хочете взнати письменників з неофіційного боку це ваша книжка. Якщо ж ви позбавлені почуття гумору й не любите анекдотів це не ваша книжка. Якщо ви нездалий кулінар це не ваша книжка. Якщо ви не цікавитеся літературою й письменниками це не ваша книжка. Упорядник: Михайло Слабошпицький. 
Видавництво «Ярославів Вал», 2012 р. 


Збірник «Посмішка чорного кота» 
Веселою несподіванкою для читачів художньої прози є збірник "Посмішка чорного кота”, в якій письменники розповідають про свої гобі, забобони, а також пропонують читачеві по три найдотепніших, на їхній смак, анекдоти. "Посмішка чорного кота" – це продовження веселої серії "Пегас". Письменники від Дімарова до Слапчука,від Шкляра до Коробчука-молодшого, від Ворониної до Пантюка "частують"читача фірмовими літературними жартами. Книжка стане в пригоді всім, хто не знає, як варити суп із сокири, яка рука чухається до прибутку, або хоче розповісти гостям найдовшу і найцікавішу історію. Модератор і упорядник: Михайло Слабошпицький. Художник-оформлювач — Сергій Тарасенко. 
Видавництво «Ярославів Вал», 2011 р.


Василь Простопчук «Непристольні гноми» 
Творча стихія Василя Простопчука - гноми. Тобто короткі та дотепні вислови. Тут володарюють шляхетна іронія, парадокс, несподівана гра слів. Читати цю книжку рекомендується лише тим, у кого є почуття гумору. Позбавленим почуття гумору вона категорично забороняється. 
Видавництво «Ярославів Вал», 2014 р.


Книжкові новинки листопада

Горіха Зерня , Т. Доця / Тамара Горіха Зерня. – Київ: Білка, 2019. – 288 с. Доця — дебютний роман Тамари Горіха Зерня, виданий 2019 року видавництвом «Білка». Роман «Доця» був відзначений премією Книга року BBC за 2019 рік. Події в книзі відбуваються 2014 року під час російсько-української війни на сході України. Планується екранізація роману. Ця книга про любов. У ній немає жодного слова на "лю...", але вона про любов. Про магію, не лубочну, розтиражовану з екранів телевізора, а справжню, від роду і кореня, коли пірнаєш з головою у Прадавній Океан і виринаєш звідти з рибиною в зубах. І ще про відвагу. Про безумовну відвагу знайти своє, впізнати його, впертися руками і ногами і нікому не віддати. Свій дім, свою батьківщину, своє серце, своє право ходити з високо піднятою голово.

Барбері, М. Елегантна їжачиха. / Мюріель Барбері. – Київ: Нора-Друк, 2020. – 360 с.
Дія роману відбувається у багатих кварталах сучасного Парижу. У фешенебельному будинку під одним дахом проживають люди, яких розділяє інтелектуальна, ментальна і майнова прірва: самотня консьєржка, яка захоплюється романами Толстого; дівчинка-підліток, яка готова померти через байдужість близьких; багатий японець, який не знаходить однодумців серед аристократів. Але іноді стаються дива: після довгих років ненависті до світу й мовчазних тріумфів самотнього духу може з'явитися той, хто розгледить елегантність колючої їжачихи, оцінить її неповторний стиль і ніжну іронічну душу. Та чи кожен готовий до неймовірної зустрічі, яка буває лише раз у житті?

Ґупта, С. Важкий понеділок. Харків: Фабула, 2019. – 384 с.
«Важкий понеділок» — безсумнівно, найкращий роман відомого американського нейрохірурга та журналіста, постійного медичного оглядача CNN Санджая Ґупти. Книжка стала супербестселером й отримала широке визнання в багатьох країнах. П'ятеро хірургів, кожен — яскрава, своєрідна та сильна особистість, ведуть повсякденну боротьбу зі смертю в одній із найбільших лікарень США. А о шостій ранку в понеділок настає «час Х» — це час загальнолікарняної конференції, на якій аналізуються неминучі помилки і промахи лікарів, бо вони, як кожен із нас,— просто люди з усіма їх слабкостями, амбіціями, заплутаними почуттями і проблемами. За романом «Важкий понеділок» у 2013 році в США був знятий однойменний драматичний серіал, продюсером і сценаристом якого виступив лауреат одинадцяти премій «Еммі» Девід Е. Келлі, творець серіалів «Надія Чикаго», «Юристи Бостона» та «Еллі Макбіл».

Гуменюк, Н. Загублений острів / Наталя Гуменюк. – Львів: Видавництво старого Лева, 2020. – 312 с.
Загублений острів — це збірка репортажів з окупованого Криму, куди відома журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 рр. У книжці — справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось — просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда? Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися.
Ця книжка є справжнім голосом анексованого Криму, його багатоголоссям, в якому окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.
Ворона, Т. Дмитро Дубілет. Бізнес на здоровому глузді. 50 ідей як домогтися свого. – Київ: Форс Україна, 2020. – 256 с
"Нелегко в двох абзацах описати те, чому присвячена вся книга, але спробую. Здоровий глузд - це те, що лежить на поверхні, але багато хто чомусь їм нехтують. Бути ввічливим з клієнтами, колегами і друзями. Бути чесним перед собою і партнерами. Не засмічувати продукт непотрібними функціями. Доречно жартувати. Не намагатися здаватися експертом там, де ти навскидку прочитав дві статті з перших рядків в Google. Багато працювати. Про таких нескладних, але вкрай важливих в будь-якому бізнесі речах ми постаралися розповісти в книзі з Дмитром Дубілетом. Сподіваюся, воно комусь буде цікавим і навіть корисним. "

Маннергейм,Карл Густав. Спогади: у 2 т. – Київ: Наш формат, 2020. – Т.1. – 376 с.
Спогади Карла Маннергейма, батька сучасної Фінляндії, про свій життєвий шлях від кадета до президента, службу в Російській імператорській армії, непрості міжнародні відносини та власне бачення подій 1918 року.

Жадан, С. хлібне перемир'я: п’еса / Сергій Жадан.- Чернівці: Меридіан Черновіц, 2020. - 128 с.
Що робити, коли не довіряєш навіть найближчим рідним? Як вибиратися з пастки, до якої сам себе загнав? Кому можна розповісти про найважливіше, якщо мову зламано, а вміння слухати й розуміти залишилося в довоєнному минулому? Події п’єси «Хлібне перемир’я» відбуваються влітку 2014 року. Історія однієї смерті поступово перетворюється на історію цілого покоління, на історію стосунків між дітьми та батьками, на історію зради й недовіри, сповнену комічних слів і трагічних сенсів, поєднувати які так досконало вміє Сергій Жадан. Війна триває, і жодне перемир’я не здатне загоїти завданих ран: вони й далі нитимуть, назавжди змінюючи життя людей, які зовсім не збиралися воювати.

Кореньков, О. «Ісламська держава»: наймасштабніша битва сучасності. – Київ: Видавництво Марка Мельника, 2020. – 312 с.
Книга має на меті розширення світогляду читача, передусім за рахунок ілюстрації геополітичних загроз в сучасному світі. Для України в контексті війни на Донбасі розкривається цілий спектр корисних знань як для цивільного населення, так і для військових. Зокрема, у книзі описано методи підготовки бійців, стратегію і тактику ведення бойових дій "Ісламською державою", ведення інформаційної війни, медіазабезпечення функціонування ІД та її пропаганду. Центральна тема книги – «Ісламська держава» та грандіозна битва за півторамільйонне місто Мосул в Іраку. Битва за Мосул – наймасштабніша військова операція сучасності, яка сформувала концепцію ведення воєн у світі на роки.

Николишин, Ю. Там, де живе душа / Юрій Николишин. – Львів: Апріорі, 2016. – 328 с.
Античні мислителі вважали, що після смерті людські душі оселяються на островах, які в той час називалися Благословенними, а Платон припускав, що вони є залишками Атлантиди. Та де ж все-таки живе душа? І що саме до нас промовляє Ель-сільбо Канар – ця таємнича мова-свист?! Ця книга створена для того, аби передовсім почути себе – свою душу… І де ж це потрібно побувати, щоб мати благословенну душу? Для широкого кола читачів від автора відомого роману «Бота-Фікс».


Пропонуємо сайти періодичних видань України


Аграрна Країна (всеукраїнський інформаційно-рекламний журнал)

АЖ (інтернет-видання про сучасне мистецтво і культуру)

Аптека (щотижневик)

Аптека Галицька (всеукраїнский фармацевтичний інформаційний часопис)

Аргументы и факты. Здоровье (газета)

Аргументы и факты Украина (газета)

Бабуся (газета)

Банківська справа (журнал)

Барвінок (журнал для дітей)

Бизнес (газета української буржуазії)

Бібліотечний форум: історія, теорія і практика (електронне видання)

Бізнес-woman (журнал)

Будівництво і реконструкція (журнал)

Буквоїд (літературний онлайн-журнал)

Велика Епоха (онлайн-видання)

Вечерние Вести (газета)

Вечірні вісті (всеукраїнська газета)

Вечірній Київ (щоденна газета)

Вихованці-Pets (журнал)

Він і Вона (чоловічий і жіночий інтернет-журнал)

Вісник Книжкової палати (науково-практичний журнал)

Вісник податкової служби України (журнал)

Вісті (газета)

Власть денег (журнал)

Волонтер (газета)

Все про бухгалтерський облік (всеукраїнська професійна газета)

Всесвіт (журнал іноземної літератури)

Газета 24

Галицькі контракти (журнал)

Голос України (газета Верховної Ради України)

Господиня (онлайн-журнал для жінок)

Граємо в англійську (ігрове видання для дітей)

Грані-плюс (щотижневик)

«2000» (щотижневик)

Дебет-Кредит (журнал онлайн)

Демократична Україна (всеукраїнський громадсько-політичний тижневик, електрона версія)

День (всеукраїнська щоденна газета)

Деревообробник (всеукраїнська галузева газета онлайн)

Детектор медіа (інтернет-видання, проект громадської організації «Телекритика»)

Джміль (журнал для дітей, батьків та педагогів)

Дзеркало Тижня (міжнародний суспільно-політичний щотижневик)

Дивослово (науково-методичний журнал)

Ділова столиця (газета)

Діловодство та документообіг (електронна версія журналу)

Дніпро (журнал)

Друг Читача (інтернет-видання)

Друкарство (професійний інтернет-журнал, новини видавничої справи та поліграфії )

Економіка України (електронний архів журналу)

Експрес (онлайн версія всеукраїнської газети)

Експрес-об’ява (електронна версія газети)

Житлово-комунальне господарство України (журнал)

Журналіст України (архів журналу)

За кермом (журнал)

Заграница (газета)

Закон і бізнес (газета)

Здоровье женщины (науково-практичний журнал)

Здоров'я України (медична газета)

Зеркало недели (газета)

ЗооДруг (журнал)

Інвест-Україна (міжнародний діловий журнал)

Ї (незалежний культурологічний часопис)

Казковий вечір (дитяча газета для дбайливих батьків)

Кіевскій телеграфъ (щотижнева газета)

Кіно - Театр (аналітичний і популярний мистецький журнал)

Кіноколо (національний часопис та кінопортал )

Книгар-review (газета)

Колесо Життя (журнал)

Коліжанка (онланйн інтернет-журнал для жінок)

Колобочок (журнал для дітей)

Коментарі (газета)

Комерсант-Україна (газета)

Компаньон (журнал)

Компьютерное обозрение (журнал)

Комсомольская правда в Украине (газета)

Консультант приватного підприємця (газета)

Контракти (дiловий тижневик)

Кореспондент (архів журналів)

Країна знань (науково-популярний журнал)

Кримська світлиця (всеукраїнська громадсько-політична та літературна газета)

Ландшафт плюс (журнал)

ЛітАкцент (літературне онлайн-видання)

Людина і Закон (всеукраїнський журнал)

Мир туризма (туристичний журнал України)

Міжнародний туризм (журнал)

Музеї України (журнал)

Народна освіта (журнал)

Наука і суспільство (журнал товариства «Знання» України)

Научные и технические библиотеки (журнал)

Нескучный сад (бібліотека статей)

Нова (газета)

Новое время страны (суспільно-політичний журнал)

Нумізматика і фалеристика (довідково-інформаційний журнал)

Однокласник (журнал для підлітків)

Останні Події (інтернет-видання)

Офіційний вісник України (єдине повне офіційне періодичне видання нормативно-правових актів України)

Охорона праці (науково-виробничий журнал)

Паросток (науково-художній журнал для дітей та юнацтва)

Пізнайко (журнал для дітей)

ПіК: Політика і Культура (журнал про останні політичні та культурні новини в Україні)

Поліграфія і видавнича справа (архів журналу)

Політика de facto (інтернет-газета)

Політична думка (політологiчне інтернет-видання)

Пропоную роботу (інтернет-газета)

Публічні люди (журнал)

Равлик (журнал для дітей)

Радіоаматор (міжнародний журнал для радіолюбителів)

Радуга (журнал художньої літератури)

Робітнича газета

Рибальський світ (журнал)

Світ рибалки (архів журналу)

Сегодня (газета)

Слово і час: науково-теоретичний журнал академічного літературознавства (інформація про видання)

Слово Просвіти (всеукраїнський культурологічний тижневик)

Сноб (онлайн-журнал для чоловіків)

Спорт-арена (всеукраїнська спортивна газета)

Справи сімейні (газета)

Стена (Всеукраїнський молодіжний інформаційно-аналітичний журнал)

Столичні новини (електронна версія газети)

Сторінки історії ( науковий журнал онлайн)

Сучасна освiта (журнал)

Тендітна (інтернет-журнал для жінок)

Тиждень (журнал)

Украина криминальная (онлайн-видання)

Україна і світ сьогодні (газета)

Україна молода (щоденна інформаційно-політична газета)

Українська газета

Українська літературна газета

Українська правда (онлайн-газета)

Українська столиця (київська муніципальна газета)

Українське слово (громадсько-політичний тижневик)

Український науково-медичний молодіжний журнал / Ukrainian Scientific Medical Youth Journal

Український тиждень (журнал)

Український туризм (архів журналу)

Український юрист (журнал сучасного юриста)

Умійко (журнал для дітей)

Факты (щоденна газета)

Фінанси України (науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал)

Фокус (онлайн видання журналу)

Форіншурер (інтернет-видання з галузі страхування)

Форум (онлайн видання)

Футбол (журнал)

Хмарочос (онлайн-журнал про міський простір Києва)

Хрещатик (газета Київської міської ради)

Чемпіон (газета про спорт)

Читомо (онлайн-проект з питань культури читання і мистецтва книговидання)

ШО (журнал про сучасну культуру)

ЭКСПЕРТ (український діловий журнал)

Юридична газета

Юридичний вісник України (електронний варіант газети)

Aviso (газета)

Cosmopolіtan в Україні (жіночий журнал)

E-Mobіle (журнал)

Gazeta.ua: новини та аналiтика

ITUA.INFO (онлайн-видання про IT- технології)

Kyiv Post (газета)

Landlord (журнал з агробізнесу)

Men's Health (журнал)

Men's Life (чоловічий інтернет-журнал)

MotorNews (журнал для автомобілістів)

PCWeek Ukrainian Edition (видання про тенденції розвитку ІТ-індустрії)

The Ukrainians (онлайн-журнал про успішних українців, ініціативу та відповідальність)

Ukrainky.com: все, що цікавить українок (онлайн журнал)

Viva! (журнал)


Книжкові цікавинки з мистецтва


Клочко Діана. 65 українських шедеврів. Визнані й неявні. Київ: ArtHuss, 2019. 256 с. Мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко запрошує до мандрівки історією українського мистецтва від YII століття і до останнього року перед здобуттям Незалежності. Українська ікона, живопис, скульптура, графіка в українських музеях, приватних колекціях і світовому контексті. Розмова про мистецтво, що сформувало нас.

Берд Майкл.100 ідей, що змінили мистецтво/ Пер.з англ.. О. Українця та К. Дудки.
Київ: ArtHuss, 2019. 208 с.
За тисячі років мистецтво набуло незлічених форм і втілень. Але час від часу нові відкриття чи віяння змінюють вигляд того, що ми звикли називати мистецтвом, або ж сам спосіб, у який ми його сприймаємо. Майкл Берд систематизує поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту. У своїй книзі дослідник демонструє, як нові засоби і технології радикально змінюють способи творення мистецтва.Майже 300 кольорових ілюстрацій надають потужного візуального супроводу, перетворюючи книжку на мандрівку крізь епоху, стилі та ідеї.


Бюттнер Нільс. Ієронім Босх. Видіння і кошмари/ Пер. З англ. І. Шевченко. – Харків: Вид-во «Ранок»: Фабула, 2019. – 144 с. + іл. (48 с.)Ієронім Босх – один із найзагадковіших художників історії. Навколо його творів назбиралося чимало інтерпретацій, здебільшого з акцентами на шаленстві його фантазій та на містичності. Що нам відомо про життя цього дивного і надзвичайно талановитого митця – без домислів, напевне? Якими постали його твори для сучасників? Які натяки на тогочасні події він залишав на картинах? Як він поєднав демонічність із моралізаторством? Про все це та про інші загадки творчої фантазії Босха йдеться у фактологічно вивіреному й легкому для читання тексті Нільса Бюттнера.


Юнгер Майлз Дж. Пікассо: живопис, що шокував світ/ пер. З анг. О. Татаренко – Харків: Вид-во «Ранок»: Фабула, 2019. – 448 с. + 16 с. іл. Книжка американського мистецтвознавця Майзла Юнгера – це розповідь про те, як невідомий юний художник із Барселони на ім’я Пабло Руїс став «тим самим Пікассо», найвпливовішим митцем ХХ століття.

Книжки, найпопулярніші серед читачів бібліотеки

Квітень


Джеремі Стронг
("Видавництво старого лева",2008,224 с.)
Березень


Филипп Джан
("Елисейские поля",2006,384 с.)

Доктор Сказка
(215с.)


Александр Володарский
("Зебра Е",2014,320 с.)

Галина Артемьева
("Эксмо",2012,320 с.)


Юлия Латынина
("АСТ",2009,384 с.)

Лютий


Давид Седарис

("Азбука Аттикус",2011,384 с.)
Сергей Садов, Иар Эльтеррус

("Эксмо",2008,416 с.)


Олег Рой

("Эксмо",2014,384 с.)Олег Рой

("Эксмо",2012,)
Роман Коваль "Чорний ворон"

("Холодний Яр", 2013, 96 с.)


Це книжка про багатьох отаманів, які мали одне повстанське псевдо - Чорний Ворон. Боролися вони в добу Української Народної Республіки.

То були роки, коли поля пшениці витоптували закривавлені коні, а села перетворювалися на кладовища. То був час, коли в Україну прийшли москалі і хотіли відібрати в нас Батьківщину. Ми ж мусили захистити своє право на буття.
Норман. М.Наймарк
("Києво-Могелянська Академія", 2011,135 с.)

Основна мета книжки "Геноциди Сталіна", за словами її автора, відомого американського історика, професора Нормана М. Наймарка, - "обгрунтувати кваліфікацію Сталінових масових убивств у 1930-х роках як геноциду", адже правління Сталіна призвело до загибелі мільонів невинних людей, що їх було розстріляно, заморено голодом, замучено на смерть у в`язницях чи на засланні
Січень 2016 


Юрій Дорошенко
("Ярославів Вал", 2012, 733 с.)

Різдвяний час спонує до роздумів...
Книга донецького журналіста Юрія Дорошенко аналізує сучасні складні, суперечні міжконфесійні і державно-церковні взаємини,  переконує в тому, що українська національна ідея на свою остаточну перемогу заряджена не лише землею, мовою, історією, а й незалежною, національною Православною церквою України, що існувала за княжих і козацьких часів, живе тепер і житиме в майбутньому.


Єва Гата
("Бак",2010, 216 с.)

У книзі є моменти, що намагаються дослідити психологічний стан героїв чи описати соціум, у якому вони зростають, але переважно сюжет крутиться навколо ідеї повернення старих часів, коли хворіти було соромно, і всі були здорові фізично і морально - такі собі надлюди.
Авторка творить міфічний світ, де головними чеснотами є Віра, Надія й Любов, "три сонця" старої країни Трисон. А завданням дійових осіб є повернути велич старих часів, коли ніхто не крав, не брехав і не забруднював рідну мову.Маріанна Малина "Випалений шлях"
("Країна мрій", 2010, 256 с)Молодіжний, містично-фантастичний роман української письменниці з Криму Маріанни МалиниДипломант конкурсу романів, кіносценаріїв і п'єс "Коронація слова - 2009".Дія роману розгортається до подій описаних у попередньому романі "Фіолетові діти".

Олександр Скоцень "З футболом у світ"
("Ярославів Вал", 2012, 504 с.)

Він - це прекрасна футбольна легенда з 1930-х і 1940-х рр. ХХ століття. Його визнавали найкращим гравцем французьких чемпіонатів, а французькі ЗМІ захоплено писали про унікальне спортивне мистецтво, пойменовуючи його грандом європейського футболу - він перший український футбольний кондотьєр, чий талант було оцінено поза Україною.
Про свою химерну долю і про футбол у ній написав цю цікаву книжку політичний емігрант Олександр Скоцень.
Роман Коваль "Отаман Зелений"
("Наш формат", 2015, 560 с.) 
Книжка художня, та користується великим попитом як чудовий посібник із вивчення незнаних сторінок історії України. Розповідається про отамана Дніпровської повстанської дивізії Зеленого (Данила Терпила), його драматичні стосунки із Симоном Петлюрою, боротьбу проти Красної армії та денікінців у 1919-1921 роках.

Події відбуваються в Києві та на території сучасних Київської, Чернігівської, Черкаської, Вінницької, Хмельницької та Львівської областей, а також у Росії.


Що читали в грудні 2015

   Надійка ГЕРБІШ "Теплі історії до кави"
    ("Брайт Букс", 2013, 168 с.)

    Коли настає зима, люди інтуїтивно тягнуться до тепла,      душевності, світла...
    Книжка Надійки - саме така: вона допомагає відчути себе, і    своїх близьких, тут думки, наче твої власні, історії, наче тобою    бачені, люди, наче давно знайомі. І все це так легко, просто,  зворушливо, і тепло-тепло написано...
   Після її читання залишається приємний післясмак, і довго не полишає відчуття тепла, затишку, спокою.


   Долорес Редондо "Невидимый страж"
("Клуб сімейного дозвілля", 2014, 464 с.)

Книга ніби написана старанною відмінницею. 
Взято детективний сюжет, в нього додані містика, таємниці, загадки, психологія, минуле, майбутнє. Немов, бажаючи догодити будь-якому читачеві, яка взяла книгу в руки, автор створює містико-детективну психологічну драму. Її герої дуже яскраві і живі.
Читачам подобаються екскурси в історію, психологію і криміналістику.

  Кайса Ингемарсон "Проще некуда"
  ("Иностранка", 2013, 416 с.)
    В цій книзі є все, "О чём мечтают женщины" (назва серії) - душевна,     реалістична історія про непростий вибір, де все починається з      дрібниці. Новий колега на роботі, пара компліментів, особливий    погляд. Але загрузла в сімейних турботах Анніке цього досить, щоб  знову відчути себе красивою і бажаною. Так просто піддатися  пянкому захопленню, яке наповнює радістю сірі будні! І так непросто  потім вибирати: сім'я або пристрасть...
  Алексей Колишевский "Взятка. Роман о квадратных  метрах"
 ("Эксмо", 2011, 384 с.)
 Книгу можна віднести до розряду - посібник по бізнесу для  початківців або як почати бізнес з нуля в умовах  несформованого, або навіть дикого капіталізму. Сюжет  особливо не чіпає, та книга розкриває всю реалістичність  "ділового" життя. Показано будівництво як система: чесні тут не  приживаються, крадуть все: і ті, хто на самому верху, і ті, хто  внизу, і будівництво як найефективніша афера в світі, беручи  участь в якій користь мають всі, крім покупця квадратних метрів.

Що читали в листопаді

Эрих Мария РЕМАРК "На западном фронте без перемен"
(
Хто б міг подумати, що цей класичний роман так болючо й гостро читатиметься у нашій країні...
Бійці повертаються з фронту (хоча і названий він абревіатурою на три букви) - що ми знаємо про них, про ними пережите? мало знаємо. А ще менше - що далі?.. 
Це книжка про війну, яка не романтика, про війну, яка страшна, потворна, невблаганна. Це роман для нас усіх. Він про те, що ми мусимо зробити аби ті, хто повертаються з війни не стали для нашого суспільства втраченим поколінням((
Олег СИВУН "Бренд"
("Колибри", 2009, 256 с.)
Цікавий роман, який зовсім не схожий на традиційний роман - тут окремі ессе, що показують сучасне життя через призму популярних брендів. І цікавий молодий автор - шукає, пробує, провокує, рефлексує - і все це так трохи відсторонено, споглядаючи життя як великий мурашник, аналізуючи те, зазвичай проходить повз нашу увагу, але що дуже чітко характеризує саму людині і середовище, в якому вона живе.
Рекомендуємо читати всім, хто з самоіронією дивиться на світ і не хоче загубится у безмежному конвеєрі споживання. 
Ирвинг ЯЛОМ "Дар психотерапии" 
("Эксмо", 2013, 352 с.)

Ірвін Ялом, психотерапевт з величезним стажем, написав багато книг.
"Дар психотерапії" - одна з кращих робіт цього автора. Книга цікава й корисна всім, хто небайдужий до психології, займається особистим розвитком, хоче змінювати своє життя. Тут є багато простих і прозорих ві дповідей на питання, що турбують кожного з нас. А ще цінна тим, що може або допомогти зважитися вдатися до психотерапії - або ж зрозуміти, що в багатьох ситуаціях людина здатна впоратися сама.Євгенія КОНОНЕНКО "Російський сюжет"
("Кальварія", 2012, 128 с.)
Про любов і про пошуки власної ідентичності, про призабуті обставини безтямного українського життя останніх років імперії та перших років незалежності, - книжка від визнаної майстрині психологічної короткої прози захоплює з перших сторінок.
А якщо ширше - то це отак "фірмово" по-Кононенківськи про стосунки і почуття між чоловіком та жінками на тлі  історії сучасної України.
Читали у жовтні 

Ігор ПОМЕРАНЦЕВ, "КГБ та інші..."
(Київ: Грані-Т, 2009)
У цьому невеличкому томику есеїв та поезій - ціла епоха. Автор – поет, дисидент, винознавець, радіоведучий Ігор Померанцев пишучи про політику, не концентрувався на громадянському началі, а говорить про справи приватні і всім зрозумілі. Тільки за цією людською приватністю стоять власний біль, розпач і нелегкий досвід допиту, а згодом – еміграції до Великої Британії.
Книга зроблена у вигляді записника, в якому старі вірші, вірші-спомини, написані у 2008 та есеї доповнені різноманітними документальними матеріалами та художніми фото. 

.Міла ІВАНЦОВА "Гра в паралельне читання"
("Клуб сімейного дозвілля", 2013, 288с.)

На перший погляд, легке, для відпочинку читання. Але це тільки на перший, бо прочитавши (на одному диханні) роман розуміємо, що він дуже не простий, і змушує багато над чим задуматись, навіть впізнавати себе у героях, бачити себевроді як з боку, і зрештою, знаходити правильні відповіді на різні життєвві ситуації.
А саму письменницю, пані Мілу можемо віднести вже до літературних психологів, яку із задоволеням читає і старше і молодше покоління.Степан ПРОЦЮК "Руйнування ляльки"
 ("Ярославів Вал", 2010, 280 с.)
Степан Процюк - майстер психологічного роману. "Руйнування ляльки" - художній твір не для "проковтнути за одну ніч", він сприймається доволі складно, але напружуючи мізки, прочитуючи-прожовуючи роман ви будете вдячні письменнику за витонченість й сміливість з якою він показав найдальші закутки людської душі, найглибші провалля розпачу, заплутані лабіринти життя. Автор-філософ не завуальовує проблем нашого індивідуального і колективного буття, а розкриває їх як на долоні.Барак ОБАМА "Дерзость надежды"
("Азбука-классика", 2010, 416 с.)
В світлі подій, що відбуваються на планеті. все більше й більше читачів, щоб зрозуміти, що відбувається в геополітичному просторі звертаються до книжки найвпливовішої політичної фігури нашого часу, президента США Барака Обами. І не даремно, - книжка цікава тим, що простою людською мовою говорить про політичні процеси, різні технології, непрості рішення, компроміси, - про все що прийняти називати політичною кухнею найвищого рівня, і від чого залежить життя мільярдів людей на планеті.
Галина ВДОВИЧЕНКО "Купальниця"
("Клуб сімейного дозвілля (КСД), 2012. — 240 с.)
Добротна міська, сучасна проза - Київ і Львів як на долоні...
Для читаня в час,  коли хочеться чогось простого, життєрадісного, але із закрученим  сюжетом, одним словом, - щоб було цікаво, і щоб по прочитанні залишився приємний післясмак. 

Читали у вересні 

Софія АНДРУХОВИЧ "Фелікс Австрія"
("Видавництво Старого Лева", 2014, 288 с.)

Бестселлер, переможець конкурсу "Книга року ВВС" 2014 року, чудова книжка, що захоплює із першої, і не відпускає до останньої сторінки. 
Роман відхиляє завісу в історичне минуле Галичини, показує нам місто й епоху, жінок і країни, відданість й жертовність, побут і смак.  
Кожне слово вивірене, випещене, нічого зайвого; кожен новий абзац розкриває психологізм героїв, дає відчуття затишку й спокою, ховає читача від шаленого ритму сьогодення, дражнить апетитними стравами і спонукає просто любити життя. 


Юрій ЩЕРБАК "Час смертохристів: Міражі 2077 року"
("Ярославів Вал", 2011, 480 с.)

Рекомендуємо прочитати всім! 
Автор дає своє бачення того, що може статися з Україною. Багато чого з написаного вже здійснилося!
Гостросюжетний політичний роман-антиутопія, сюжет в якому розвивається напередодні Четвертої глобальної війни. Широко використані прийоми цитування таємних документів, які розкривають цинізм і подвійні стандарти головних акторів світової політичної сцениСергій УХАЧЕВСЬКИЙ "Карпатський капкан"
("Кальварія", 2015, 216с.)

Цікавий, якісний роман історично-пригодницької тематики з сюжетом, який розгортається в дуже схожих на наші сьогоднішні реалії умовах, хоча це період 1946-1948 рр. Автор має військовий досвід - "афганець" у минулому, учасник Майдану та бойових дій в зоні АТО, тому описувані події постають перед нами дуже живо, динамічно, без зайвих розмов і розтягувань, герої - люди неординарні, знакові в своїй сфері, є і колоритні. Хоча напруга тримає до останньої сторінки, читається роман дуже легко.
Приємно, що автор - друг нашої бібліотеки; книжка з автографом; трішки більше тут http://rerixlib.blogspot.com/2015/02/blog-post_25.html СНЯДАНКО "Фрау Міллер не намірена платити більше"
("Клуб сімейного дозвілля", 2013, 304 с.)
Психологічний роман, що потрапив до «довгого списку» премії «Книга року ВВС-2013. Мова йде про один день заробітчанки Христини, сорокарічної вчительки музики з якогось галицького міста. І в цьому дні - її роздуми, рефлексії,   психоаналітичні екскурси життям інших героїв та героїнь. В творі
немає сентименталізму і провінційності, немає «забронзовілої» духовності та оминання «незручних» тем, а є просто якісно новий спосіб говоріння про заробітчан з України. Поза мелодрамою.Артем ЧЕХ "Анатомічний атлас"
("Фоліо", 2007, 192 с.)

Артем Чех в літературі давненько, але посилений інтерес до його творів виник нещодавно, коли Артема мобілізували до ЗСУ, і його пости у Фейсбуці та сюжети на ТСН почали викликати неабиякий резонанс. 
Книжка "Анатомічний атлас" є своєрідною паралеллю до то, що відбувається з нами сьогодні, це твір про те, чого не варто робити кожній окремій людині, аби не зіпсувати свого життя. Це пацянача антиутопія. Це анатомія больових точок покоління автора.Ясунарі КАВАБАТА "Країна снігу"
("Основи", 2003, 262 с.) 

Один із найзнаменитіших романів японської літератури, справжня перлина японської прози про кохання.
"Країна снігу" - відверта розповідь по стосунки між токійським дипломатом і повінційною гейшею. Цей ліричний, сповнений тонких нюансів, роман отримав широке визнання і популярність у всьому світі. А автор став лауреатром Нобелівської премії з літератури за 1968 рік. Николь де БЮРОН "Дорогой, ты меня слушаешь..."
(ИД "Флюид", 2010, 256 с.)

Якщо хочете почати осінь із чогось легкого й позитивного, ця книга - те що треба :)
Легковажна сімейна феєрія: чудовий гумор, відсутність підтекстів, прості життєві історії без  інтриг, сімейне життя без прикрас - якісне жіноче читання, що дарує гарний настрій. 
А ще, це - єдиний твір відомої французької письменниці перекладений російською мовою (українською, на жаль, - жодного).


Що читали в серпні

Жанна КУЯВА "Із медом полин" 
("Клуб сімейного дозвілля", 2013, 272 с.)

Сучасна сага в кращих традиціях класичної літератури від молодої, але цікавої, успішної, визнаної читачами авторки, великого друга нашої бібліотеки! Книжка читається  на одному диханні, сюжет захоплюючий і відчуття таке, ніби слухаєш душевну розповідь найкращої подруги...
Бо роман і є про долі чотирьох нерозлучних подруг, кожна з яких сама обрала собі стежку і несе нею хрест свого роду. Часто-густо долі їхні мають присмак гіркого полину, однак серед бурхливого життєвого моря трапляється й те, що солодить їх, неначе мед. 


Кліффорд Ірвинг "Мистификация"
("АСТ", 2007, 508 с.)

Якщо Ви любитель історій про афери, ця книжка для Вас - просто скарб. 
Книжка, стала бестселлером у Великобританії, довгий час була заборонена до видання у США. 
Правдива історія про найгучнішу літературну містифікацію ХХ ст, розказану самим аферистом Хорвардом Хьюзом.
А взагалі, це якісний роман про міжнародні інтриги і могутні корпорації, гарних жінок і негідників вищого світу, обманливий лоск американського істеблішменту і вічний потяг людини до слави.


"Соломія" Спогади про Соломію Павличко / Упоряд. тексту В. Кирилова, "Основи", 2006, 454 с.)

Єдина, унікальна книжка, в якій зібрано роздуми про одну з найяскравіших особистостей кінця ХХ ст. 
Соломія Павличко — людина-вибух, провокація, виклик узвичаєному.  Кожна розповідь у книжці — це сторінка кращого її розуміння. Такі люди дуже різнопланові, багаторівневі, вони одразу — на кількох рівнях свідомості, культури, історії. Це люди над Часом, над його історичними вивертами…
Іен БЕНКС "Осиная фабрика"
("Азбука-классика", 2003)

Одразу скажу, книжка не для слабких - тут буває і неприємно, і страшно, і жахливо, бо навкруги нас багато божевільних людей, і ніхто з них своє божевілля не обирав... 
Але цей роман таки варто прочитати, він не тільки шокує і вражає, він змушує задуматись - багато чого зрозуміти, зробити висновки і тоді вже йти далі. 

Елізабет ГІЛБЕРТ "Законный брак" 
("Рипол Классик", 2011, 416 с.)

Не дивлячись на солодко-рожеву обкладинку  книжка  є зрілою і серйозною для тих, хто хоче знати більше про чоловіка й жінку, про стосунки і про свободу в стосунках, і є корисною тим, хто трохи запутався в особистому чи сімейному житті.
Книга художня, але є багато мудрих, філософських роздумів, - авторка розповідає, про те, чому і звідки з*явився шлюб, про потребу в ньому, про шлюб в різні часи, і у різних народів. Якщо тема сім*ї є вам близькою, то ця книга буде вам цікавою, незалежно від того чи ви тільки збирається одружуватись, чи вже маєте досвід подружнього життя.Барбара РЕДІНГ "Безумці. З історії кохання Михайла Коцюбинського до Олександри Аплаксіної"
( ВЦ"Академія", 2012, 184 с.)

Якби  отакі книжки  були в шкільній програмі, то ми би набагато краще знали класиків української літератури. Бо їх таки варто знати...
Через історію таємничого кохання Михайла Коцюбинського показано його непросте життя, умови й обставини, в яких він творив, час, в який він жив.
Цікавий художньо-біографічний роман, створений на основі листів закоханих розкриває внутрішній світ драматичного, загадкого автора "Тіней забутих предків".Іван Нечуй-Левицький  "Кайдашева сім*я" (комікс за мотивами)
("Грані-Т", 2007, 64 с.)

Класичний твір у новому форматі. 
Для тих, хто вже читав, бачив, слухав, знає про самобутніх, колоритних героїв геніального письменника, - приємне читання-споглядання  на літніх канікулах.
А взагалі, це твір, який прочитати варто кожному, - бо то не просто роман, то історія, психологія, гумор, сатира, краєзнавство, тут емоції, стосунки, людські вади й чесноти,  звичаї й традиції, побут і неймовірно красива природа.Мюріель БАРБЕРІ  "Елегантна їжачиха"
("Нора-Друк", 2010, 360 с.)

Книжка, з серії "на які не шкода грошей".
Дуже вдалий, емоційно та інтелектуально насичений  роман з нетиповими персонажами, гарно розказаними історіями, соціальним і філософським контекстом. 
В творі переплетені долі мадам Мішель, вахтерки фешенебельного будинку в фешенебельному окрузі, мешканки  цього будинку, дочки відомого політика школярки Паломи та нового власника одного з помешкань в будинку багатого японця Какуро. 
Чи можливі справжні почуття любові та дружби між цими різними людьми?
Вячеслав ЛЕОНОВ "Неписаные пр@вила"
("Факт", 2010, 240 с.)

Книжка про соціально активних сучасних молодих людей, статус яких умовно називають "в активному пошуку". Прототипи героїв роману - наші сучасники, прагматичні, але емоційно відкриті й ранимі  жителі мегаполісу. Багато хто з читачів у різних сюжетах впізнає своїх близьких, друзів  чи себе. 
А ще - роман цікавий чоловічим поглядом на вічну тему особистих стосунків.


Що читали в липні

Хорхе БУКАЙ, Сильвия Салинас "Любить с открытыми глазами" (Издательский Дом Мещерякова, 2008, 288 с.)


Легка, позитивна книга для всіх, хто хоче дізнатись трохи більше про стосунки з протилежною статтю, а грошей чи часу на психолога нема.
Книжка написана у формі роману, однак її хочеться просто розібрати на цитати.
«Самое грубое заблуждение, которое передается от родителей детям, это постоянное подталкивание к поиску второй половинки. Не лучше ли попытаться найти другого «целого» человека, вместо того, чтобы довольствоваться половинкой?
Любовь, сторонниками которой мы являемся, строится двумя полноценными или, если угодно, - цельными людьми, которые ищут «встречи» друг с другом. Половинки зависимы друг от друга, а когда человек зависим, у него нет выбора. А без выбора нет свободы. А без свободы нет настоящей любви. А без настоящей любви могут заключаться браки, но не будет настоящей пары».Амоз ОЗ "Пізнати жінку"
("Фоліо", 2012, 349 с.)

Тонкий і глибоко психологічний роман про людські стосунки.
Історія колишнього агента спецслужби, який після смерті дружини йде у відставку, щоб присвятити своє життя хворій на епілепсію дочці.
Ця книга не про смерть чи хворобу, вона - про любов...
Автор - відомий ізраїльський прозаїк і журналіст.


Андрій КОКОТЮХА "Повний місяць"
("Нора-Друк, 2014, 368 с.)


Чудова книжка для тих, хто любить полоскотати нерви. 
А ще - це пізнавальне, змістовне, цікаве читання.
"Кокотюха під маскуванням гостросюжетних романів успішно продовжує науково-популярні екскурси у нашу драматичну історію. Нарешті, підростає покоління, що потягнеться до свого першого національного трилера. І тут уже можна без сумнівів рекомендувати: хай першим буде "Повний місяць" - фрагмент рецензії  на книгу від сайту "Друг читача".

Маленький, приємний бонус - автограф "Шановному читачеві від улюбленого автора"

Независимый экспертный доклад
"ПУТИН, ВОЙНА"


(Выпуск: май 2015, Город Москва
Редакторы: Илья Яшин, Ольга Шорина)

Доклад, який підтверджує участь Росії у війні на Донбасі;
доклад, за  який Борис Немцов поплатився життям.

(Книжка передана з Москви для читачів  бібліотеки Валентиною Шевченко)


Іван АНДРУСЯК  "Третій Сніг"
("Фонтан казок", 2014 ,  64 с.)

Дитяча повість-казка, в якій порушно зовсім недитячі проблеми - мовна, національна, соціальна самоідентифікація, адаптація дітей з певними фізичними та розумовими обмеженнями в суспільство.

Як каже сам письменник:  «Я намагався прописувати свою казку так, щоб це було цікаво читати дитині, щоб вона ідентифікувала себе з персонажами, співпереживала з ними, і сміялася, і навіть плакала, коли улюбленому персонажеві страшно чи боляче. Але водночас я прагнув, щоб це була ненав’язлива, не дидактична, однак серйозна й глибока розмова з дитиною про важливі для неї речі».


Олександр ГАВРОШ "Точка перетину"
("Грані-Т", 2009, 168 с.)

Все, що ми хотіли знати про найзахіднішу область держави, яка межує одразу з чотирма країнами Євросоюзу - про Закарпаття.
Про географію краю, що відділений від всієї країни трьома перевалами, про історичну долю національних спільнот, релігійне розмаїття, самобутність  і сучасну не просту ситуацію

Юрій ВИННИЧУК. "Танго смерті"
("Фоліо, 2012, 379 с.)
Для прихильників історичних романів, і тих хто читає тільки детективи.  У романі є все: загадкові бібліотечні лабіринти в стилі Борхеса, детективний сюжет, містичні символиі знаки, фатальні мелодії й оригінальні персонажі
Місцем подій роману є довоєнний та періоду Другої свтової війни Львів. Головні герої - четверо друзів- українець, поляк, німець і єврей переживають різноманітні події, закохуються, воюють, але не зраджують собі і свою дружбу.


Іван КОРСАК. "Діти Яфета"
("Ярославів Вал", 2010, 219 с)

Є думка, що аби знати правдиву історію України, її треба вивчати за романами Івана Корсака...
"Діти Яфета" - твір про Вячеслава Липинського, особу, про яку в загальному чули всі, а ким він був і є для України знає мало хто.
 Яскраве і живе ведення оповіді автором - роздуми і мрії про сильну ефективну державу, вписування біографії Липинського в історію української нації, відкритий дискурс про значення особистості в державотворенні - ці питання для нас сьогоднішніх є дуже актуальними.


Леонід КОНОНОВИЧ. "Тема для медитації"
("Кальварія", 2014, - 240 с.)

Це роман-епос, роман-пересторога, роман для тих, хто хоче чути правду. Як каже сам автор, - "це книжка про радянську епоху, де ставиться питання про відповідальність, про те, що ж таке нинішня Україна, що з нею відбувається".
Крізь призму життя головного героя Юра, його родини та оточення показано пласт нашої  історії з часів Голодомору до  Незалежності. 
Це роман про одну з найстрашніших сторінок нашоїх історії написаний так, що страху нема, а є просто бажання жити, бути щасливим на своїй землі.


Немає коментарів:

Дописати коментар