Афіша

Художня виставка "Мій Індостан" Олени Борділовської

Виставка діє з 21.05 по 21.06 
за адресою вул. Єреванська, 12, тел. 073-444-29-10

На вистапвці представлено декоративне мистецтво, зображення індуїстських богів, портрети принцес та падишахів, а також зразки каліграфії стилю насталік – усе це певною мірою відповідає тому яскравому світу традиційного мистецтва, який існує в Індостані. Роботи виконані різними техніками з використанням олівців, туші, акварельних фарб, акварельних олівців. Більшість робіт виконана на шовку, експозиція оздоблена переважно шовковими тканинами.
Про художницю:
Олена Борділовська кандидат історичних наук, доктор політичних наук. Автор понад 100 публікацій, переважна більшість яких присвячена історії та політиці Індостану, в тому числі монографії «Індія та Пакистан: інтелектуальна історія розлучення», виданої в Інституті сходознавства НАН України.
Понад 20 років працювала науковим співробітником та викладачем в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.
Зараз працює в Національному інституті стратегічних досліджень при Президенті України. Продовжує вивчати Південну Азію - свій улюблений регіон, а також досліджує відносини України з державами Глобального Півдня загалом."КАЛІГРАФІРМАЦІЯ"
З 3 квітня по 16 травня в нашій бібліотеці демонструється унікальна виставка художника-каліграфа Alexander Vikulkin Олександра Вікулкіна, на якій представлено кілька десятків полотен із зображенням готичного письма, Рутенії та козацького скоропису.
Ідея виставки — популяризація Української абетки, звернення уваги на неоціненний скарб спадщини того письма, який дійшов до нас від предків.
Виставка діє до 16 травня 2024 р. за адресою вул. Єреванська, 12, тел. 073-444-29-10

Виставка живопису"Хай буде ВЕСНА"  сучасної української художниці Ольги Галагуз діє з 22 лютого по 31 березня 2024 року.
Вул. Єреванська, 12, тел.073-444-29-10


Колективна виставка "Барви нашої зими" художниць Ольги Галагуз, Ольги Костюченко, Еллен Орро діє з17.12.2023 по 21.02.2024 р. Відкриття та презентація 17 грудня о 14-00! До вашої уваги унікальні твори зимової тематики, виконані в різних стилях та різними матеріалами.

Вул. Єреванська, 12, тел.073-444-29-10

По багаточисленним проханням відвідувачів виставку Василя Березового "Крізь віки" продовждено до 12 грудня! Запрошуємо всіх бажаючих! 
Вул. Єреванська, 12

Історію можна написати, переповісти, а ще історію можна зобразити на полотні пензлем! Саме про таку художню виставку йде мова. Більше сорока полотен художника, письменника, педагога Василя Березового (1938-2015) стали сповіддю про історичний період України від козацької доби до сьогодення! Однією з головних тем в творчості митця є важка доля української жінки-селянки, жінки-трудівниці.
Виставка діє з 5 листопада по 30 листопада 2023 року за адресою вул. Єреванська, 12, тел.073-444-29-10

Запрошуємо 8 жовтня (неділя) о 14-00  на виставку дипломних робіт студентів Київської Державної Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Презентує роботи та розповість про сьогодення Академії її співробітник – методист Горбач Оксана Вікторівна. Під час відкриття виставки відбудеться концертна програма за участі студентів Академії мистецтв ім. П.Чубинського.
Виставка діє з 8 по 30 жовтня за адресою
 вул. Єреванська, 12, тел. 073-444-29-10
Запрошуємо на персональну виставку "Мандри Україною" художниці Світлани Грамм. Свої роботи вона створила на пленерах, які відбувалися в різних містах нашої країни, а це – Ізки, Кропивницький, Бердянськ, Фастів, Дніпро, с. Чернеччина, Заліщики, Ірпінь, Буча, с. Богдан Закарпатської обл. Головний меседж виставки: природа нашої України унікальна і неповторна, вона має родючі землі, моря, річки, озера, гори, ліси, пустелі, каньйони, печери, водоспади. Кожне місто, село має свою неповторну архітектуру. Нам неймовірно пощастило жити на такій Землі, 
тож маємо берегти і захищати своє!
Виставка діє з 24.09 по 4.10 за адресою Єреванська, 12, тел.073-444-29-10
Липень - серпень 

Бібліотека імені М. Реріха    вул. Єреванська,12 


неділя     2 листопада    16.00

ЗАПРОШУЄМО ПОГОВОРИТИ ПРО ТАЄМНИЦІ ЖІНОЧОГО ТІЛА


Презентація книги-бестселера 

Ірини Ігнатенко"Жіноче тіло у традиційній культурі українців"


Науковець та письменниця Ірина Ігнатенко через призму жіночого тіла показує суспільне, приватне та інтимне життя українки протягом останніх більш ніж ста років. 

Ще до недавна ця тема була сором`зливо замовчувана, останнім часом - занадто, часто аж до неприйстойності відкрита та спрощена. 

Книга Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» своєю науковою сміливістю і чесністю розбурхала академічне життя в Україні. Водночас вона є чудовим пізнавальним і екзотичним чтивом для великої читацької аудиторії, оскільки зриває пелену фальшивої пасторальності з народної культури і представляє її як неоднозначне, але багатогранне і колоритне явище.
      Наукова монографія присвячена найбільш табуйованим ділянкам традиційної культури: жіночій фізіології і репродуктивному здоров'ю, особливостям інтимних відносин і гігієни статевих відносин у сільській культурі, способам контрацепції і позбування небажаної вагітності, жіночим та венеричним хворобам, клімактеричному періодові в фізіологічному циклі жінок очима етнолога. Лише деякі з перерахованих питань вивчалися дослідниками, та й то, фрагментарно. Українська етнологічна наука нарешті позбулася сором'язливості і заповнила велику лакуну в науковому дискурсі про народну культуру. В основу дослідження покладено лише факти: матеріали (значною мірою введені в науковий обіг уперше), зібрані в польових умовах самою авторкою, доповнені відомостями з друкованих джерел та архівів.
      Монографія щедро ілюстрована матеріалами Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», репродукціями творів Національного художнього музею Уктраїни, світлинами комплексних історико-етнографічних експедицій Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф МНС України, репродукціями з Національного музею Тараса Шевченка.
      Ігнатенко Ірина Василівна – кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Членкиня української Асоціації дослідників жіночої історії, української Асоціації усної історії та національної Спілки краєзнавців України. Народилася, живе і працює у м. Києві.
      Наукові зацікавлення охоплюють традиційну та сучасну духовну культуру українців та жіночу історію в межах історичної етнології.
      Авторка понад 50 наукових праць, навчально-методичних комплексів, співавтор навчального посібника «Українська етнологія» (2007 р.), багатосерійного наукового історико-етнологічного видання «Народна культура українців: життєвий цикл людини», монографій (під дівочим прізвищем Колодюк) «Народна медицина у традиційній культурі українців Полісся (остання чверть ХХ – початок ХХІ ст.)» (2006 р.); «Народна медицина українців Середнього Полісся: традиції та сучасність (на польових етнографічних матеріалах)» (2013 р.); «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» (2013 р.). Остання книжка, за висновком експертної комісії Всеукраїнського рейтингу «Книга року», увійшла до ТОП-списку 10 найкращих книг 2013 року в номінації «Візитівка: Етнологія. Етнографія. Фольклор. Соціолінгвістика».

Радимо відвідати:

21 жовтня   16:00 Зустріч з Романом Зінченком в рамках проекту «Соловей». Роман Зінченко – фанат енергетичних інновацій, співзасновник мережі Greencubator, ведучий конференції TEDxKyiv. Київський політехнічний інститут, корп. № 7, ауд. 103. Вхід вільний.
17:00 Творчий вечір письменниці з Бразилії, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Віри Вовк та презентація нових видань: збірки «Жіночі маски» (переклад польською Тадея Карабовича, Польща) і спогадів останніх років «Човен на обрію». Національний музей літератури України (вул. Богдана Хмельницького, 11). Вхід вільний.
18:00 Презентація книжки французького філософа Алена Бадью «Століття», дискусія на тему «Століття війн і революцій: що відкинути, а що зберегти?». Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3). Вхід вільний.
19:00 Лекції про Київ. Дмитро Вортман «Київ від хрещення до монгольської навали. Що нового дізнались вчені за останні 30 років». Дім освіти та культури «Майстер Клас» (вул. Лаврська, 16a). Вхід – 50 грн., для сутудентів і пенсіонерів – вхід вільний. Зібрані кошти будуть передані ініціативі «Війна і слово» на потреби АТО.
19:00 Лекція про композитора Бернда Алоїса Циммермана з циклу «Звук». Лектор: Алла Загайкевич. Closer (вул. Нижньоюрківська, 31). Вхід вільний, реєстрація: http://bit.ly/11THHBM
19:00 Показ документального фільму «Наша Надія», присвяченого ув′язненій в Росії українській льотчиці Надії Савченко. Кінотеатр «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26). Вхід – вільний, але всі охочі зможуть зробити пожертву. Зібрані кошти підуть на допомогу дітям загиблих бійців батальйону Айдар.
22 жовтня   18:00 Поетична серія «Видавництва Старого Лева» презентує: Маріанна Кіяновська. Учасники: поетка, літературознавець Маріанна Кіяновська та письменниця Богдана Матіяш. Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3). Вхід вільний.
18:00 Відкриття виставки «Шлях до серця» до 80-річчя письменника, політика та дипломата Юрія Щербака. У заході візьмуть участь Юрій Щербак, Дмитро Павличко, Микола Жулинський, Володимир Панченко, Валерій Гужва, Павло Грищенко, Павло Мовчан. Національний музей літератури України (вул. Богдана Хмельницького, 11). Вхід вільний.
19:00 Дорожні нотатки: дві історії про Португалію. Оповідачі: Наталія Сиренко та Тетяна Франчук. Театральний буфет «На Станіславського» (вул. Станіславського, 3). Вхід вільний.
19:00 Лекція про художника Пітера Брейгеля з циклу «Образ». Лектор – Олексій Салманов. Closer (вул. Нижньоюрківська, 31). Вхід вільний.
23 жовтня   14:00 Презентація роману Валентина Бадрака «Чистилище». Національний музей літератури України (вул. Богдана Хмельницького, 11). Вхід вільний.
19:00 Публічна лекція відомого вченого-економіста Олександра Пасхавера «Революція і війна. Що з нами відбувається» у рамках презентації книжки «Кем быть». Національний музей Тараса Шевченка (бульв. Тараса Шевченка, 12). Вхід – 7 грн., за умови реєстрації – безкоштовно. Реєстрація: http://bit.ly/ZLbrPS
19:30 Зустріч із кінорежисером Дмитром Мойсеєвим, творцем фільму «Такі красиві люди». Дім освіти та культури «Майстер Клас» (вул. Лаврська, 16a). Вхід вільний.
23 жовтня – 6 листопада  Персональна виставка живопису австрійського художника Ганса Сіса «Екстаз достовірності». Центр сучасного мистецтва М17 (вул. Антоновича, 102-104). Вхід вільний.
23 жовтня – 15 листопада
Виставка Тараса Ковача та Анни Сорокової «Усвідомлення Можливостей». Мала галерея Мистецького Арсеналу (вул. Лаврська, 10). Вхід вільний.
24 жовтня   17:00 Лекція-концерт Нансі Романо «Музичне бароко від Рима до Венеції». Мистецький салон Червоного корпусу (вул. Володимирська, 60, ауд. 321). Вхід вільний.
25 жовтня – 2 листопада  Міжнародний кінофестиваль «Молодість». Кінотеатр «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19). Вхід вільний. 
ТРИВАЄ  Проект «Штопання» Аліни Максименко – серія картин, створених у техніці колажу. Галерея Bottegа (вул. Михайлівська, 22б). Вхід вільний.
Арт-проект «Теорія вірогідності». Інститут проблем сучасного мистецтва (вул. Щорса, 18д). Вхід вільний.
Проект «Час уперед (Timeline)» Сергія Кадака. Щербенко Арт Центр (вул. Михайлівська, 22в). Вхід вільний.
РАДИМО ВІДВІДАТИ

8 жовтня
16:00 Творча зустріч з диригентом, композитором, громадським діячем Романом Реваковичем (Польща). Central State Archive-Museum of Literature ant Arts (вул. Володимирська, 22а). Вхід вільний.


18:00 Презентація книги Олексія Мустафіна “Справжня історія Раннього Нового часу”. Книгарня "Є" (вул. Лисенка, 3). Вхід вільний.

18:30 Лекторій з історії й культури кримських татар: Що турецько-татарські джерела можуть змінити в історії України? Лектор – Олександр Галенко. Офіс (вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх, ст.м. «Палац спорту»). Вхід вільний. Обов'язкова реєстрація:https://docs.google.com/forms/d/1bXVyk5MPoBBbFPAVpS6E596KFl94RSzN2o1k3OL6VJY/viewform

19:00 Лекція про Андрія Рубльова з циклу «Образ». Лектор: Олексій Малих. Closer (вул. Нижньоюрківська, 31). Вхід вільний. Реєстрація:https://docs.google.com/forms/d/1tbH97wAmC0tbLIfQgiU89g8DoC03VEcs_I70B_pgGNw/viewform

9 жовтня
18:30 Презентація книги поетки Олени Степаненко «Четверта радість». Модератор – Світлана Поваляєва. Українська книгарня Смолоскип (вул. Межигірська, 21). Вхід вільний.

19:00 Дорожні нотатки: Хорватія. Оповідач: Юлія Дика. Театральний буфет «На Станіславського» (вул. Станіславського, 3). Вхід вільний.

19:30 Зустріч із композитором Сергієм Зажитько. Дім освіти та культури «Майстер Клас / Master Klass» (вул. Лаврська, 16a). Вхід вільний.

19:30 Кінопоказ: «Банда аутсайдерів» Ж. Л. Годара (1964). Кінотеатр імені Чапаєва (вул. Велика Житомирська, 40). Вартість – 15 грн.

21:00 Проект ВІРШІ ВНОЧІІрина Славінська. Aroma Espresso Bar (вул. Димитрова, 5). Вхід – 50 грн. Кошти з події підуть на проект "Таблеточки".

10 жовтня
18:00 Презентація книги Гаськи Шиян “Hunt, Doctor, Hunt”. Модератор – Ірена Карпа. Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3). Вхід вільний.

18:00 "Ближе, ніж здається" – захід на підтримку воїнів АТО. У програмі: громадянська лірика київських поетів; показ короткометражок про#Майдан та #АТО за участю "Артхаус Трафик", Babylon'13 та ін.; жива музика (гітара, фортепіано); фотовиставка. Будинок письменників (вул. Банкова, 2). Вхід вільний.

18:30 Презентація книжки Поліни Кулакової "Я пам'ятатиму твоє обличчя". Книгарня «Смолоскип» (вул. Межигірська, 21). Вхід вільний.

10 – 12 жовтня, 20:00
Проект «100 фільмів за 100 хвилин». Детальніше:https://www.facebook.com/events/652511164868640/
Кинотеатр "Кинопанорама" (вул. Шота Руставелі, 19). Вартість – 40 грн.

11 жовтня
12:00 Дитяча субота: «Малюцький теАRТ» від Тані Щербаченко та Кольорових Киць. Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3). Вхід вільний.

19:30 Кінопоказ: «Міська дівчина» Ф. В. Мурнау (1930). Кінотеатр імені Чапаєва (вул. Велика Житомирська, 40). Вартість – 15 грн.

12 жовтня
15:00 Кінопоказ «Only When I Dance» у рамках проекту «Леви своїх не лишають». Стрічка англійською, без субтитрів. Показ супроводжуватиметься обговоренням українською з лекторамиКультурний проект. Вхід вільний. Організатори запрошують відвідувачів залишити для воїнів АТО листи, а також зробити грошові пожертви, обмінявши їх на символічних «левів». Національний Художній Музей Украіни (вул. Михайла Грушевського, 6). Вхід вільний.


Акція "Твоя книга для твого однолітка на Сході України"

З 16 до 19 жовтня в Музеї книги і друкарства в рамках V Фестивалю української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів"  проходитиме акція "Твоя книга для твого однолітка на Сході України".
Організатори акції закликають прийти на Фестиваль та принести або придбати книгу для дітей з регіонів України, де тривають військові дії. По закінченню Акціїї книги будуть передані дітям до шкільних бібліотек Луганської та Донецької областей.


4 мая в 17.00 в столичной Библитеке им. Николая Рериха состоится концерт рок-группы МАНТРЫ МАГДАЛЕНЫ с программой «ДОМ ВЕТРА» Уникальный киевский коллектив, родившийся в результате такого себе эклектического сплава западно-европейских, индийских и украинских культурных и музыкальных традиций снова порадует публику своими мистически завораживающими балладами.

Инфомационная прддержка: УМТК "СТОЛИЦЯ" http://stolica-ua.com/ИНТЕРНЕТ-РЕСУРС "РАДИО ГРЕМЛИНОВ" http://www.gremliny.hourb.com/ ВХОД БЕСПЛАТНЫЙ.

СТРАНИЦА РОК-ГРУППЫ "МАНТРЫ МАГДАЛЕНЫ"в facebookhttps://www.facebook.com/pages/Рок-группа-Мантры-Магд.. СТРАНИЦА РОК-ГРУППЫ "МАНТРЫ МАГДАЛЕНЫ" ВКОНТАКТЕhttp://vk.com/club45326644 


Немає коментарів:

Дописати коментар