Дитячий майданчик


Свято до Дня вишиванкиДля українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе, те що ідентифікує нас. Сьогодні ми всі,і і діти, і дорослі це добре відчули! На Свято Вишиванки до нас завітали наші друзі – учні 3-б класу Спеціалізована школа 149 міста Києва з мамами, бабусями. Ми любимо, коли вони до нас приходять! Це завжди позитив, сяючі, допитливі очі, купа запитань, справжні розумнички і розумники. А головне це вже те покоління, яке відчуває себе Українцями!
Ми класно провели час: читали вірші про вишиванку, разом з класним керівником Нечипоренко Аллою Миколаївною розповідали про символіку у вишивці, дивились відео про вишивки різних регіонів України, складали карту Вишитої України. Дітей вразили експонати з нашої експозиції, а саме сторічна жіноча сорочка та вишита дівоча сукня та сорочка для хлопчика, яким більше 80 років. Ці вишиванки з Донецької області м. Слов’янськ, які під час другої світової війни у 1941 році господарі закопали в землю, як найцінніший скарб. Зберегли!Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе, те що ідентифікує нас. Сьогодні ми всі,і і діти, і дорослі це добре відчули!
Екскурсія виставкою старожитностей

Наша бібліотека - це не просто місце, де зберігаються книжки, але й платформа для творчого розвитку наших читачів, місце де можна познайомитися з культурою та традиціями українського народу. Ми зберігаємо старовинні експонати – справжні скарби минулого та знайомимо своїх відвідувачів з їх функціями та значенням для прадавніх українців. Це викликає великий інтерес і запит на екскурсії.
Сьогодні для дітей Початкова школа Jasminka ми провели урок старовинних ремесел. Справжнім відкриттям для них були такі предмети старовини, як рубель – прототип сучасної праски, праник – прототип сучасної пральної машини, маслобійка – пристрій для збивання масла, прядка, старовинний посуд, вишиті сорочки, рушники та інше. 
Родзинкою став експонат – цурка , предмет для зв’язування снопа в полі.

А ось рубель, який в давнину виконував функцію праски, майже кожної екскурсії діти вважали музичним інструментом!)


Особливий інтерес викликали ляльки-мотанки, які мають свою символіку і значення. Дівчатка досліджували вбрання, техніку створення таких красунь. Вразила дітей і історія двох експонатів – вишитих ще до другої світової війни сорочки та сукні, які господарі зберегли, як безцінний скарб своєї родини!


Після розповіді про користування цими предметами, діти зробили висновок: українці мали бути сильними, винахідливими і невибагливими у побуті, а ще неймовірно талановитими, про що свідчать старовинні вишиті сорочки та рушники.Запрошуємо всіх в нашу бібліотеку, де ви зможете на власні очі побачити та відчути унікальність старожитностей, поринути в таємничий світ минулого та почути цікаві історії про те, як наші предки творили чудеса своїми власними руками!
Адреса: вул. Єреванська, 12, тел. 073-444-29-10


Пропонуємо для наших читачів-підлітків серію-бестселерів «Діти лісу» авторки Каті Брандіс Неймовірні пригоди дітей, які вміють перетворюватися на звірів вражають та захоплюють читача з першої сторінки і не відпускають до останньої третьої книги!


«Перетворення Караґа» Книга 1.
На вигляд Караґ - звичайний школяр. Але ні за чим не примітною зовнішністю ховається дехто незвичайний. Наполовину людина, наполовину пума - ось хто насправді цей загадковий хлопець. Жити серед людей такому, як він, не завжди просто. Але, на щастя, одного разу Караґу випадає шанс поступити в унікальний навчальний заклад. "Кристал" - школа, де вчаться підлітки, що уміють перетворюватися на звірів. Можливо, Караґу нарешті вдасться завести друзів? Проте дехто тут вже стежить за ним. Хто це? І чому він це робить? І чи означає це, що Караґа чекають дуже небезпечні випробування?


«Небезпечна дружба» Книга 2.
Повернутися в школу "Кристал" і знову зустрітися з друзями - ось про що найбільше мріяв Караґ. Адже в цьому році їх чекають захоплюючі експедиції в світ людей і в світ дикої природи. Однак веселі шкільні будні затьмарює те, що Ендрю Міллінг, затятий ворог хлопчика, продовжує стежити за ним і готує нові пастки. Цього разу під загрозою опиниться той, хто особливо дорогий Караґу. Щоб врятувати близьку людину, хлопчикові-пумі знадобиться будь-яка допомога, навіть якщо вона виходить від Тікаані, його головної суперниці в школі ... Так які ж цілі Тікаані переслідує насправді

«Таємниця Голлі». Книга 3.
У місті відбулася низка таємничих крадіжок. Злодій проникає навіть туди, куди звичайній людині ні за що не потрапити. Поки поліція розгублено розмірковує, юнак-пума Караґ і його друзі взялися за розслідування. Вони припустили, що викрадач подібний до них, тобто вміє перетворюватися на тварину або комаху... Але коли Караґ знайшов сліди злодія, він був шокований: все вказувало, що ймовірний злочинець — його найліпша подруга Голлі. Якщо це правда, то як вчинити у такому випадку?


«Діти лісу» - володар престижної літературної премії Leipziger Lesekompass. Бестселер за версією німецького журналу Spiegel.


У дитини перші враження від побаченого і почутого дуже важливі! Як у кожного з нас!

Що сподобалось сьогодні дітям, і що їх вразило:
До бібліотеки можна приходити читати всією родиною!
У кожного читача є свій бібліотечний паспорт – читацький формуляр!
Для дітей є свій куточок, де є красиві, цікаві книжки на будь-який смак!
В бібліотеці є багато різних приміщень, де відбуваються різні заходи!
В бібліотеці можна подивитися мультфільми!
В бібліотеці можна зустрітися з справжнім письменником і отримати книжку з автографом!
В бібліотеці є кімната, де постійно відбуваються художні виставки і концерти!
В бібліотеці можна побачити старовинні предмети побуту і сторічну вишиту сорочку!
В бібліотеці можна займатися творчістю!
В бібліотеці можна побачити оригінали ілюстрацій до дитячих книжок!
Фраза хлопчика, який прийшов на екскурсію: «У мене мурашки по тілу побігли від такої бібліотеки, я завтра сюди прийду з мамою!»
Учні 2-а класу Спкціалізованої школи №149 стали нашими читачами!

Книжкова виставка до Дня Сміху

Почуття гумору — не спадкова риса, а набута навичка. Зазвичай ми не звертаємо уваги на розвиток цього почуття у наших дітей, а дарма. Бо слід знати, що в різному віці діти по-своєму проявляють це почуття. Звертайте увагу дитини на смішне, коли дивитеся виставу в театрі, мультфільм, фільм або читаєте книжки. Пропонуйте дитині якісні твори, де панує здоровий глузд, добрий гумор. Читайте веселі книжки разом, смійтеся до сліз, обговорюйте смішні історії, в які потрапляють герої. Сміх дитини - то найбільше щастя для батьків! 
Пропонуємо книжки з веселими історіями для ваших дітей і для вас, для родинного читання!


Всеволод Нестайко "Тереодори з Васюківки"
Культовий твір, який увійшов до переліку золотої класики української літератури. Свого часу повість «Тореадори з Васюківки» була включена до обов’язкової шкільної програми. Книга відзначена у «Почесному списку Андерсена» і перекладена двадцятьма мовами. Завдяки чудовому вмінню автора створювати гумористичні історії серія веселих оповідань часом доводить читачів до нестримного сміху. Книга Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» хоч і створювалася з розрахунком на дитячу та юнацьку аудиторію, але будь-яка доросла людина, ознайомившись зі змістом пригодницьких історій, прийде у захват і зарядиться.
Видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА". 2006 р.


Віталій Кириченко "Багато веселих історій"
У книжці зібрано 69 оповідань, і майже кожне з них починається зі слів "Коли я був маленьким...", або "У дитинстві я...", або й "Неспокійно було зі мною моїм батькам!". Це й не дивно, адже збірка "Багато веселих історій" — реальна хроніка подій із життя лише одного-єдиного хлопчика, який ні на мить не давав занудьгувати цілій купі людей — ні мамі, ні татові, ні бабусі, ні дідусеві, ні сусідам, ні друзям, ні вихователькам дитсадка, ні випадковим перехожим... А потім хлопчик виріс, написав і намалював цю чудову веселу книжку і тепер не дає занудьгувати жодному з читачів.
Видавництво "Час майстрів", 2017 р.

Ґоссінні Рере "Малий Ніколя"
У 1950-х роках художник Жан-Жак Сампе створив серію гумористичних малюнків. А його друг, письменник Рене Ґоссінні, вирішив написати до них тексти. Ось так і з’явилися на світ веселі оповідання про малого Ніколя та його друзів. Відтоді ці книжки мандрують світом, знаходячи все нових і нових прихильників. Адже читати без сміху історії, які розповідає про себе Ніколя, просто неможливо! Читайте шедеври світової літератури рідною мовою!
Видавництво "Рідна мова", 2019 р.ПЕРША МАНДРІВКА БІБЛІОТЕКОЮ ІМЕНІ РЕРІХА!
Запрошуємо до мандрів нашим потягом «Читайлик» всіма лабіринтам «Абонементу», де ви побачите великий масив книжок, журналів та виставок. На зупинці «Читальний зал» ми познайомимо вас з бібліотекою та її правилами, а ще розкажемо, хто такий Микола Реріх, та яку магію несе в собі картина «Мадонна Оріфлама», яка зустрічає всіх наших читачів. Та саме цікаве вас буде чекати на станції "Літературно-мистецька вітальня". Саме там відбуваються зустрічі з письменниками, художниками, артистами, проходять інтерактивні ігри, майстер-класи та концерти! А ще тут читають вголос найцікавіші книжки в світі!КАЗКАРКА ДЖІННІ
Коли до бібліотеки Реріха на зустріч з дітьми приходить казкарка Джінні (Євгенія Пірог), відбуваються дійсно казкові дива! Веселий дитячий гурт одразу вирушає в читацькі мандри з пригодами для здобуття справжнісінького щастя! Що тільки не відбувається у його пошуках: спів цікавих пісень хором з книжки «Кольорові голоси», перевдягання в казкових персонажів та читання вголос книжок
казкарки Джінні, які несуть добро та світло!
БАЖАЄТЕ ЗУСТРІТИСЯ ЗІ СПРАЖНЬОЮ КАЗКАРКОЮ?
ТОДІ ВАМ ДО НАС!Дорослий читач починається з маленького... Щоб книжка стала вірним супутником на довгі роки, - перші кроки у світ читання та літератури мають бути веселими та цікавими. Для наймолодших наших користувачів проводимо арт-читання, пізнавальні ігри, зустрічі з дитячими письменниками, лялькові вистави, творчі заняття тощо.
До послуг малечі Книжкова Шпаківня.
В гостях Казкарка ДжинніВИДАВНИЦТВО СТАРОГО ЛЕВА ДЛЯ МАЛЕЧІ!
Хочете себе відчути справжніми Левенятами? Тоді вам до нас, адже у нас відбуваються презентації "Видавництва Старого Лева". Книжки-картонки, книжки-картинки, інтерактивні книжки, книжки білінгви, для тих, хто робить перші кроки у вивченні англійської мови - всі вони яскраві, пізнавальні, цікаві з елементами гри. А ще фантастичні, космічні, пригодницькі – гарної якості та з екологічних матеріалів вражають дитячу уяву та заохочують до читання. Правильне знайомство маленької дитини з книжкою має без перебільшення велике значення, а коли це знайомство проходить в бібліотеці, то є подвійним успіхом, адже дитина потім обов’язково повернеться!


«GASMINKA» В БІБЛІОТЕЦІ РЕРІХА!
Малеча від 2 до 6 рочків англійського дитячого клубу «Gasminka»
відкрила для себе Бібліотеку! Що таке бібліотека? Це дім, де живуть книжечки, кожна з яких має свою кімнату! Так почалося наше спілкування. Кожна дитина прийшла до нас з іграшкою чи книжечкою, яку вона мала можливість обміняти, бо у нас є «TOY-Кросінг»!

ЕКОТУСОВКА У БІБЛІОТЕЦІ !
А ви знаєте, як сортувати сміття?
А ви бачили чергу дошкільнят-сортувальників, які добровільно копирсаються у смітті?
А ви чули, що зубні щітки, касові чеки, аерозольні балончики не переробляються?
А ви здогадуєтесь, що можна виготовити з перероблених пластикових пляшок?
А ось маленькі читачі нашої бібліотеки і бачили, і чули, і знають, а тепер ще і вміють сортувати сміття, оскільки завітали на презентацію екоказки «Арчі» Катерини Єгорушкіної. ЯКЩО У ВАС НЕМАЄ ЗАПАСНОЇ ПЛАНЕТИ, ТО ВЧІТЬСЯ У АРЧІ І ВИХОВАНЦІВ САДОЧКА №360!Немає коментарів:

Дописати коментар