середа, 28 травня 2025 р.

«ВОВНЯНІ ДИВА»

Презентація виставкаи та майстер-клас



27 травня в нашій бібліотеці відбулася презентація художньої виставки та майстер-клас зі створення декоративних квітів з вовни.
Учні 3-б класу Ліцею №149 відкрили для себе чарівний світ вовни, завдяки якій можна створити красиві, корисні речі.
Майстриня Пархоменко Наталія

Майстрині Пархоменко Наталія та Півнюк-Гончаренко Ольга продемонстрували свої вироби створені з вовни різними способами: предмети одягу – безрукавка, шапочка, шарфик, рукавички, валяночки, сумка, косметичка, прикраси – намисто, брошки, квіти, об’ємні картини та іграшки. Термостійка, гігієнічна, приємна на дотик вовна забезпечує таким речам практичність і красу. Пані Наталія познайомила дітей зі способами сухого та мокрого валяння вовни.










Під час майстер-класу діти навчилися створювати декоративні квіти, якими можна прикрасити сукню, зачіску, використати, як каблучку або намисто. Хлопчики понесли свої квіти мамам, бабусям, ну а дівчатка прикрасились ними одразу після виготовлення.


четвер, 22 травня 2025 р.

«МОВА І РОЗМОВА»

Заняття клубу



Наш клуб української мови продовжує свою роботу. Щонеділі о 13-00 в дружнє коло збираються люди, які бажають удосконалити свою українську. Під час занять граємо в настолку «Гра слів», читаємо вголос українську класику, поезію та скоромовки для покращення дикції, перекладаємо тексти з російської мови на українську.
В нашій бібліотеці проходить практику студентка Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анна Удовик. В рамках практики вона долучилася до занять нашого клубу, і залюбки поділиться своїми знаннями.

Учасникам клубу було цікаво: чим відрізняється суржик від діалекту?
Діалект має географічну прив’язку і тримається на місцевих говірках. Суржик - це суміш української і російської мов, які штучно об'єднані, без дотримання мовних норм - це деформація російських слів на український лад.


Процес переходу з однієї мови на іншу комплексний, адже йдеться не лише про іншу граматику та лексику, а й світогляд. Щоб не повертатися до зручної мови, без внутрішньої мотивації не обійтись.
Запрошуємо!
Єреванська, 12, тел.073-444-29-10

"КНИЖКОВІ НОВИНКИ ДЛЯ ВАШОЇ ДИТИНКИ"

Відеоогляд

Пропонуємо до вашої уваги книжкові новинки для дітей на будь-яку тему. Якісна сучасна українська книга в доступі, тел. 073-444-29-10, вул. Єреванська, 12

вівторок, 20 травня 2025 р.

«УКРАЇНСЬКА ХАТА»

Екскурсія

Екскурсія бібліотекою, це не тільки про книжки. Бо ми БІБЛІОТЕКА. І не тільки! У нас можна познайомитися з сторічними вишитими сорочками, сукнями, а ще побачити і потримати в руках предмети побуту, якими користувалися наші прадавні українці більше ста років тому. Це завжди викликає інтерес у наших дітей, адже сьогодні сучасний побут кардинально інший. Тому такі предмети як маслянка, цурка, рубель, праник, прядка, ступа деякі діти бачать вперше. Учні 4-б класу Ліцею №149 завзято молотили, збивали, прасували, прали, пряли уявляючи себе прадавніми українцями!


Процес викликав подив і захоплення, а ще виникало часто питання, як господині вправно користувалися такими важкими предметами. В рубелі всі побачили першу праску, в пранику першу пральну машину, в маслобійці та ступі – блендер, міксер. Найбільший інтерес викликав такий предмет, як цурка (для допомоги в скручуванні снопа жита, пшениці).


Запрошуємо на екскурсії до нашої Української хати.

Єреванська, 12, попередній запис по тел.073-444-29-10

понеділок, 19 травня 2025 р.

"А В МОЄМУ МІСТІ ВЕСНА"

        Концерт



18 травня в літературно-мистецькій вітальні нашої бібліотеки лунала красива українська пісня. До нас з концертом завітала заслужена артистка естрадного мистецтва Світлана Клочкова-Коваленко


 разом з своїми ученицями - гуртком співаної поезії «Claire Voix» 

Анною Новомлинською
Софією Луценко

Валерією Єлізаровою 

Пісні про війну, про родину, про рідний Київ, про Україну, і звісно про кохання розчулили аудиторію. Дівочі, ніжні голоси перемежовувались в концерті з професійним виконанням пані Світлани. Символічним було, що концерт відбувся саме в День Родини, в якому прийняла участь вся родина Світлани Клочкової-Коваленко. А це чотири покоління!




середа, 14 травня 2025 р.

СВЯТО ВИШИВАНКИ

«Я вишию сорочку кольорову й по білім світі гордо в ній піду»


До Дня вишиванки, який відзначають у третій четвер травня, в нашій бібліотеці відбувся святковий захід.  Діти – учні 3-б класу Ліцею №149 співали, декламували вірші про найдорожче: родину, маму, наші обереги і звісно про Україну.

 



Бібліотекарі провели для учнів історичний екскурс до прадавньої української хати. Цікаві факти про родинний оберег – вишиванку та демонстрація старовинних експонатів хатнього начиння викликали у дітей жвавий інтерес, адже експонати можна було потримати в руках та уявити, як ними користувались наші прадавні українці. На вишиті сорочки, яким більше ста років, діти дивились з захопленням і подивом! Кожна дитина в цей день відчувала гордість за свій стрій!





А ще діти познайомились з бібліотекою, тепер вони знають, як записатися, як знайти потрібну книгу, і головне, що книжки можна читати безкоштовно!


 

понеділок, 12 травня 2025 р.

"ЄДНАННЯ"

Презентація художньої виставки


11 травня в нашій бібліотеці відбулося відкриття художньої виставки «Єднання», присвяченої до Дня Європи.


13 художників з Києва, Ірпеня, Бучі, Словаччини, Італії представили 36 творчих робіт виконаних в різних техніках з використанням різних матеріалів. Художники продемонстрували обізнаність в історії, культурі країн-членів Європейського Союзу. Мистецька зала бібліотека демонструє неймовірну архітектуру, парки, площі, вулички, природу Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Бельгії, Словаччини, Польщі і звісно України.





Музичною окрасою презентації став виступ ансамблю дітей Підліткового клубу «Бджілка» Централізованої системи підліткових клубів «Щасливе дитинство» під керівництвом Тетяни Наруцької.









Учасники виставки:
Анікіна Наталія 1960 р.н. - художник графік, працює в техніці гуаш, акварель, пастель. Навчалась в РХСШ. У 1986 році закінчила факультет станкової графіки Київського державного художнього інституту (зараз Академія) під керівництвом А. Чебикіна та М. Компанця. Працює в книжковій графіці як художник-ілюстратор дитячої літератури. Співпрацюю з видавництвами Махаон, Адеф, Богдан та дитячими журналами. За 25 річний творчий шлях проілюстровано більш як 50 дитячих книжок. Лауреат премії ім.Наталії Забіли за оформлення дитячої літератури. Член Спілки художників України. Учасниця мистецьких виставок та творчих пленерів. Живе та працюю в м. Києві.

Галагуз Ольга – художниця, арт-терапевт, член міжнаціональної асоціації арт-терапії. Брала участь у чисельних художніх виставках в Україні і закордоном. Має п’ять персональних виставок, перемоги й нагороди в українських і міжнародних фестивалях. Деякі полотна зберігаються у приватних колекціях Англії, Німеччині, Україні, Франції, ОАЕ. Основний напрямок у творчості – живопис, працює в олійній техніці. Деякі картини опубліковані у книзі-каталозі «Invicta» 2022 року та каталозі «Митці. 70 років творчості». Народилася в Житомирі, працює і живе в Києві.

Грамм Світлана 1976 р.н. – художниця-ілюстраторка, педагог. У 2000 році закінчила навчання з відзнакою у Національному Технічному Університеті України (КПІ) на Поліграфічному факультеті за фахом «книжкова графіка» і одразу почала працювати як художник-ілюстратор з українськими та закордонними видавництвами. Видано більше 50 книжок у видавництвах «Фенікс», «Країна мрій», «Оріон», «Криниця» та закордонні приватні замовлення. Створює картини в різних техніках: масло, пастель, акварель, змішані техніки. Роботи Світлани, створені на пленерах, знаходяться у державних музеях України та приватних колекціях України, Грузії, Европи, США. У 2019 році нагороджена дипломом художника-професіонала WORLD ACADEMY OF SCIENCE, EDUCATION, CULTURE AND ARTS, Лондон. Народилася в Києві, живе в м. Фастів.

Дейнека Юлія 1970 р.н. - архітектор, художник, дизайнер. Закінчила архітектурний факультет у місті Дніпро. Остаточно захопилася аквареллю з 2017 року. Бере участь у багатьох виставках і планерах, її картини знаходиться у приватних колекціях у Німеччині, Польщі, Україні. Як біженка, яка перебувала з дітьми в Німеччині півтора роки, вдячна країні за допомогу! Живе і працює в м. Буча.

Денисюк Святослав 1984 р.н.- художник, педагог, реставратор.
У 2002 р. закінчив ДХСШ ім. Т.Г. Шевченка
З 2002р. по 2005р. навчання в КДІДПМД ім. М.Бойчука.
З 2005р. по 2011р. навчання в НАОМА факультет Реставрація живопису.
З 2013 по сьогодні працюю викладачем рисунку, живопису та композиції в ДШМ №5 ім. Льва Венедиктова. Народився у м. Вінниця, живе в Києві.

       Художники Денисюк Святослав та Яровий Ілля


Кірік Олена - закінчила художню школу при Львівській спілці художників. Її педагогом з живопису був Петро Маркович, якого пізніше називали Львівським Пікассо. За фахом – системний аналітик. Художню освіту продовжувала на різноманітних курсах, в міжнародній артшколі, брала участь у виставках та конкурсах. Учасниця проєктів «Мистецтво для захисту тварин», «Недитячий світ», «Щоденник війни». Основний напрям творчості – живопис в акриловій техніці. Живе і працює в Києві.


Кіріченко Ірина 1961 р.н.
Все життя мріяла малювати, і тільки з 2020 року почала здійснюватися її мрія. Опановувала основи живопису самостійно, проходила курси та майстер-класи. Продовжує досліджувати властивості кольорів, любить створювати власні композиції. Учасниця кількох онлайн-виставок в Італії, Монако, Швейцарії та Великобританії. Це її перша участь у «живій» виставці. «Творчість - мій спосіб бути вільною», говорить художниця. Народилася в Україні, зараз проживає в Італії.

Клименко Світлана – художниця.
Після художньої студії закінчила Політехнічний інститут, а потім здобула ще й економічну освіту. Працювала в КМЦ в художній студії, в Центрі по роботі з дітьми та молоддю викладачем малювання. Є членкинею ГО "Спілка майстрів "Одолень", зразкової студії " Київський орнамент" та "Київський розпис", ГО "Світ очима художників". Брала участь у 20 пленерах (в Україні, Польщі та Словаччині). Мала 10 персональних та велику кількість колективних всеукраїнських та міжнародних виставок. Працює в техніках графіки, живопису та декоративно-ужиткового мистецтва. Народилася і живе в Києві.

Максимова Світлана 1969 р.н. живе в Києві.
У дитинстві Світлана вирішила, що не вміє малювати — трійка за кішку в п’ятому класі залишила слід на багато років. Але коли після школи потрібно було складати вступний іспит з малювання в медичний заклад, звернулася за допомогою до шкільної вчительки. Світлана отримала від неї щиру підтримку і… чарівну книжку з малювання. Цього виявилося достатньо! Її натюрморт визнали зразковим і виставили у приймальній комісії. Після цього Світлана надовго відклала малювання. І лише коли діти подорослішали, і з’явився вільний час, творчість знову увійшла в її життя, відкрила для себе інтернет навчання. Малює олівцями, пастеллю, аквареллю, олійними фарбами. Малювання створило відчуття внутрішнього спокою. Сьогодні у неї понад 30 робіт, включаючи 4 картини, написані олією на полотні.


Малишева Тетяна 1971 р.н. - художниця-акварелістка, працює в техніках графіка, живопис. Використовує матеріали: акварель, пастель, вугілля, соус, сангіна, сепія, туш, олівці, маркери, лінери. Жанри: портрет, натюрморт, пейзаж (природний, архітектурний, морський), анімалістичний, побутовий. Стиль: реалізм, натуралізм, романтизм. Освіта: 2018 – 2019 художні курси малюнку та акварелі «Victory Art School» викладач Вікторія Григор'єва (Київ, Україна). Приймає активну участь в колективних художніх виставках в Україні і за кордоном. Займається благодійною діяльністю. Картини художниці знаходяться в приватних колекціях України, Америки, Ізраїлю, Норвегії, Іспанії. Народилася в Луганській області, живе і працює в Києві.


Пуханова Лариса 1959 р.н.
Закінчила художню школу м. Києва та Державний художній інститут. Член Спілки художників України з 1990 року. Має більше 40 персональних виставок в Україні та за кордоном. Працює в галузі графіки та живопису.
Народилася і живе в Києві.


Томеско Юлія — українська художниця, яка з 2021 року живе і працює у Словаччині. Членкиня Словацької спілки художників. В Україні навчалася в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара (1997–2002), а пізніше поглибила свої знання у сфері мистецтва в Академії реалістичного мистецтва в Києві (2018–2020).Юлія Томеско працює в реалістичному стилі — пише натюрморти, пейзажі та портрети в техніці олійного живопису, акрилу та акварелі. Організовує майстер-класи та курси живопису для дорослих і дітей. У співпраці з українським брендом створила авторську лінійку взуття з ручним розписом. Брала участь у багатьох творчих пленерах, колективних та персональних виставках.

Яровий Ілля 1983 р.н. – художник, графік.
Працює в живописі та графіці у напрямах концептуалізму, сюрреалізму, реалізму, імпресіонізму. У 2000 році закінчив Державну художню середню школу імені Т. Г. Шевченка, а в 2007-му — Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури імені Тараса Григоровича Шевченка в Києві. З 2010 року — член Національної спілки художників України.
Твори художника знаходяться в багатьох музеях та галереях, а також у приватних колекціях в Україні та за кордоном. Брав участь у десятках міжнародних та українських виставок. Народився в м. Суми, живе в м. Буча.


Письменниця Катерина Доля та художник Ілля Яровий


Відвідати виставку можна з 11 травня по 11 червня 2025р. 
Адреса: вул. Єреванська, 12, тел. 073-444-29-10
Запрошуємо!