четвер, 24 квітня 2025 р.

"ПРИП'ЯТЬ - МІСТО ЯКОГО НЕМАЄ"


 Чорнобильська катастрофа є однією з най масштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в нашій пам’яті.


26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС пролунало два вибухи. Спалахнув реактор, в якому у той час знаходилося близько 200 т урану. Крізь зруйновану обшивку радіоактивні речовини вирвалися назовні, отруюючи усе живе навколо в радіусі багатьох кілометрів.

Чорнобильська зона включає північ Вишгородського району Київської області, де розташовані: безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль та Прип'ять, північ Поліського району Київської області (у тому числі смт Поліське та смт. Вільча), а також частина Житомирської області аж до кордону з Білоруссю.

Місто Прип’ять – це стандартні малогабаритні п'ятиповерхівки, які активно будувалися в середині 70-х років. Після аварії воно стало містом-привидом, яке загрузло у полоні радіації, де зупинився час, і куди не дійшла декомунізація. Це місто, як німий докір людству, яке загралося з могучими силами природи та знехтувало всіма її правилами. Прожило місто не довго, 26 квітня 1986 йому виповнилося 14 років і 12 днів. На момент аварії населення Прип'яті складало 49,4 тис. осіб.

Як сьогодні виглядає місто?

Пропонуємо відеомандрівку містом, якого немає!

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДЖАЗУ


Джаз як явище доводить той факт, що музика — один з найкращих у світі засобів для досягнення взаєморозуміння між людьми!

Унікальний музичний стиль, заснований на імпровізації, який виник в США в часи рабовласництва, отримав назву «джаз». Глибоке коріння його полягає в музичних і культурних традиціях африканського континенту, але значний вплив на формування джазу здійснила й європейська музика. Оскільки джаз з’явився в середовищі безправних рабів, він і досі вважається музикою, що символізує свободу, рівні можливості та боротьбу проти несправедливості й пригнічення. Ініціатива проведення свята, присвяченого цьому музичному стилю, належить американському джазовому піаністу та композитору Хербі Хенкоку, а в 2011 році, згідно з офіційним рішенням ЮНЕСКО, 30 квітня було оголошено Міжнародним днем джазу.
Головна мета цього свята — привернути увагу до джазу як до музичного стилю, а також нагадати про те, що джаз, який починався з рабства, став символом боротьби з соціальною нерівністю, расовою упередженістю та дискримінацією.

Відеоролик "Джаз в бібліотеці"

Короткий екскурс в історію джазу читайте за посиланням:
http://www.golos.com.ua/article/322065

четвер, 17 квітня 2025 р.

"ВЕЛИКОДНІЙ ЗАЙЧИК"

Майстер-клас




Напередодні Великодня в нашій бібліотеці відбувся майстер-клас по виготовленню Великоднього зайчика. В Україні традиція використання цього символу у святковому декорі з'явилася нещодавно, але стала досить популярною серед дітей та дорослих. Створити власного зайчика-мотанку було цікаво, навіть дещо магічно, адже це особиста іграшка, якою можна пограти, а ще покласти в його кишеньку крашанку або солодощі. По закінченню творчого процесу, учні 2-б класу Ліцею №149 створили 15 зайців, які одразу отримали власні імена і цукерки в кишеньки. Екскурсія бібліотекою, перегляд мультфільму, майстер-клас та невимушене спілкування створило всім гарний, святковий настрій! Ми готові до Великодня!










середа, 16 квітня 2025 р.

«ІСТОРІЯ КИЇВСЬКОГО ЗАЛІЗНИЧНОГО ВОКЗАЛУ»

Історична мандрівка

Сьогодні майже немає людини, яка б не скористалася послугами Київського залізничного вокзалу. Чи то ми від’їжджаємо потягом у мандрівки, чи зустрічаємо рідних або друзів, його атмосфера з оголошеннями про посадки на потяги, метушня людей з валізами, навіть специфічний запах викликає у кожного особливі емоції. А чого вартує сама споруда Київського вокзалу, з його помпезними колонами, сходами, люстрами. 
А чи знаємо ми історію Київського залізничного вокзалу?

15 квітня в бібліотеці ім. М. Реріха відбулася краєзнавча лекція «Історія Київського залізничного вокзалу», яку прочитав краєзнавець, провідний бібліотекар Олександр Михайлик для учнів Київського професійного коледжу мистецтва і технологій сервісу. 



Цікаві факти та особливості будування знаменитої споруди викликало інтерес у аудиторії, адже багато присутніх кожного дня приїздять на навчання, роботу електричками, які приймає Київський вокзал.

Цікаві факти з історії будівництва вокзалу:

Для людей 19 ст., які використовували для перевезення товару коней та волів, чавунка з паротягами, яка увійшла в їх життя, було справжнім дивом, чимось незбагненним, що навіть лякало. Пропонуємо до вашої уваги уривок з легенди "Мисливці на мамутів у місцевості Протасів яр", який прочитає автор, письменник-краєзнавець Олександр Михайлик.

 

☝Для будівництва вокзалу вибрали долину річки Либідь.

☝Першу будівлю вокзалу побудували в 1867-1870 р.р. 2 березня 1870 р. на Київський вокзал прибув перший пасажирський потяг.
☝Архітектором Київського вокзалу був Іван-Фрідріх Вишневський 
(фото не зберіглося).

☝В 1908 р. було побудовано "тимчасовий" барак, який виконував роль вокзалу…25 років, що було для Києва ганьбою.

☝Для побудови вокзалу було проведено архітектурний конкурс, на який було представлено більше 10 робіт. 
☝Перемогла робота архітекторів Олександра Вербицького та Павла Альошина.

Архітектор Олександр Вербицький

Архітектор Павло Альошин

☝Будівництво вокзалу розпочалося з 1927 по 1932 роки. Зовнішній вигляд Центральний Київський вокзал з 1932 р. не змінився і досі, проте внутрішній інтер’єр зазнав значних змін.






Колишній інтер'єр вокзалу

Сучасний інтер'єр вокзалу

☝Київський вокзал складається з комплексу, до якого входять: Центральний вокзал (1932р.); Приміський вокзал (1955р.) з колонами та годинником, а з 1960 р. до нього прибудовано станцію метро «Вокзальна»; Південний вокзал (2001 р.), побудований за 175 днів (архітектор Сергій Юнаков).

Приміський вокзал (1955 р.)

Станція метро «Вокзальна» (1960 р.)

Південний вокзал (2001 р.)

Архітектор Сергій Юнаков

☝Церква Святого Георгія Побідоносця (2001 р.) біля Південного вокзалу (архітектор Роман Сивенький) увійшла до Книги Рекордів України, збудована за 72 дні!

Архітектор Роман Сивенький

понеділок, 14 квітня 2025 р.

ЛІТЕРАТУРНІ НОВИНКИ

Зустріч з видавцем Ярославом Карпцем

13 квітня в нашій бібліотеці відбулася зустріч з письменником Ярославом Карпцем, засновником і головним редактором Видавничої майстерні "YAR". Для читачів бібліотеки пан Ярослав презентував книжкові новинки свого видавництва. Поетичні збірки Яни Малиги «Малюй собі мрії» та поезія, проза Вадима Жалюка «ВЧ. До запитання», збірки короткої прози про війну Олени Демір «Дерева з кулями» знайшли відгук у читачів. Серед присутніх - переселенці зі Сходу, люди, які не змирились з окупацією, тож спілкування було зрозумілим, і водночас гірким.





Вірш "Дитячі очі" авторка Яна Малига (читає Ярослав Карпець)




четвер, 10 квітня 2025 р.

"Лео-Фу, або Я народився собакою"

Зустріч з письменницею Валентиною Захабурою


☝Тварини не іграшки, вони мають свої потреби і особливості!
☝Собаки і котики, як і люди можуть страждати на депресію!
☝Придбати тваринку, чи взяти з притулку – це велика відповідальність!
Саме про це говорила з учнями молодших класів Ліцею №149 письменниця Валентина Захабура.


 Її книга «Лео-Фу, або я народився собакою» -
 це справжній антидеприсант, навіть для дорослих!
 


Веселі комедійні пригоди французького бульдога Лео, який живе у родині, де його всі люблять, змушують дітей не тільки радіти за песика, але і замислитись над серьозними речами. Згодом йому доведеться розлучитися з люблячою сім’єю і навіть почати ходити на справжню роботу! Що це за робота? Які пригоди з ним трапилися далі? Про це можна почитати в книзі, яка є в бібліотеці.

середа, 9 квітня 2025 р.

"Світ музичних інструментів"

Концерт


9 квітня наша літературно-музична вітальня наповнилася різноманіттям звучання музичних інструментів. До бібліотеки завітали учні та викладачі дитячої музичної школи КДМШ № 7 ім. І.Шамо. Концерт відбувся в рамках просвітницької діяльності для школярів 3-4 класів Ліцею №149 міста Києва
 
Ведуча заходу Олександра Василюк познайомила аудиторію з кожним інструментом, його історією, принципом звучання, а вихованці музичної школи продемонстрували довершену гру:   

Злата Павлова на акордеоні (викладач Лариса Оксимець)

 
Софія Ярощук на фортепіано (викладач Ірина Золотова);

Максим Мосійчук на баритоні 
(викладач Ярослав Саленко, концертмейстер Артем Коротких)

 
;
Маргарита Кирилко на скрипці 
(викладач Ірина Пікуль, концертмейстер Олена Кушнір) 

;
Анна Ткаченко на бандурі (викладач Мар’яна Сліпченко)

Микита Дивак на гітарі (викладач Тетяна Федченко)


Софія Мащенко на флейті 
(викладач Катерина Соломкіна, концертмейстер Артем Коротких)

Бібліотека виступила культурним кластером, куди кожний прийшов по своє!





четвер, 3 квітня 2025 р.

КНИЖКОВІ НОВИНКИ 2024-2025

Пропонуємо до перегляду відео з книжковими новинками!
Художня, галузева література українських і зарубіжних авторів 2024-2025 років.
І не тільки!
Щоб замовити книжку, яку вподобали, телефонуйте: 073-444-29-10
Єреванська, 12


середа, 2 квітня 2025 р.

Міжнародний день дитячої книги

Зустріч з письменником В'ячеславом Купрієнком

До Міжнародного дня дитячої книги в нашій бібліотеці відбулася зустріч з дитячим письменником В’ячеславом Купрієнком,

на яку завітали учні молодших класів Спеціалізованої школи №149


Це було справжнє диво, адже з дітьми спілкувався сам головний герой книг «Мишасько і розгардіяш» та «Мишаськів догоридриг», якого створив письменник.


Ця книга – справжнє пізнання навколишнього Світу дитиною. Веселі історії та пригоди, в які потрапляє Мишасько, його мрії та бажання відгукнулись кожному маленькому читачеві, адже вони вчать добру та справжній дружбі! Авторські читання та виконання власних пісень під гітару

 

міні-вистава, експерименти з мильними бульбашками зробили цей день щасливим для дітей! 
Перша екскурсія в бібліотеку, знайомство з чарівним світом книжок та ще й спілкування з письменником спонукало учнів 1-а і 1-б класів стати нашими читачами!


В цей день бібліотека організувала таку зустріч і для дітей 1-а класу Гімназії біотехнологій №177, тож свято дитячої книги продовжилось вже в школі.



Книги В’ячеслава Купрієнка «Мишасько і розгардіяш» та «Мишаськів догоридриг» чекають свого читача в бібліотеці ім. М. Реріха!
Єреванська, 12, тел.073-444-29-10