четвер, 24 квітня 2025 р.

"ПРИП'ЯТЬ - МІСТО ЯКОГО НЕМАЄ"


 Чорнобильська катастрофа є однією з най масштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в нашій пам’яті.


26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС пролунало два вибухи. Спалахнув реактор, в якому у той час знаходилося близько 200 т урану. Крізь зруйновану обшивку радіоактивні речовини вирвалися назовні, отруюючи усе живе навколо в радіусі багатьох кілометрів.

Чорнобильська зона включає північ Вишгородського району Київської області, де розташовані: безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль та Прип'ять, північ Поліського району Київської області (у тому числі смт Поліське та смт. Вільча), а також частина Житомирської області аж до кордону з Білоруссю.

Місто Прип’ять – це стандартні малогабаритні п'ятиповерхівки, які активно будувалися в середині 70-х років. Після аварії воно стало містом-привидом, яке загрузло у полоні радіації, де зупинився час, і куди не дійшла декомунізація. Це місто, як німий докір людству, яке загралося з могучими силами природи та знехтувало всіма її правилами. Прожило місто не довго, 26 квітня 1986 йому виповнилося 14 років і 12 днів. На момент аварії населення Прип'яті складало 49,4 тис. осіб.

Як сьогодні виглядає місто?

Пропонуємо відеомандрівку містом, якого немає!

Немає коментарів:

Дописати коментар