Художнє знайомство
(160 років від дня народження)
Ґюстав Клімт (14 липня 1863 р.- 6 лютого 1918 р.) - видатний художник і графік, символіст, художник-декоратор, дизайнер малюнку тканин, найвідоміший представник модернізму 19 ст. Один з найвидатніших представників віденської сецесії, професор Віденської та Мюнхенської академій.
Його зображення виконані у витонченому стилі і орнаменті, де на перший план виходить дрібний візерунок з різнокольорових плям. Серед робіт величезну роль грають жіночі портрети та пейзажі. Картини Клімта вражають алегоріями, в яких він порушував актуальні теми кохання, пристрасті, смерті, за допомогою міфології.
Використання яскравих кольорів і всієї гами золота, зображення оголених жінок, де грають роль не фігури, а жести та пози роблять картини Клімта впізнаваними.
Одна з найвідоміших картин художника Золотий «Поцілунок» стала символом кохання, одою красі, чистоті та любові у всій її безмежності. Це полотно величне не лише через немалий розмір (1,80 м на 1,80 м), а й завдяки сюжету і «золотій» колористиці.
.
Історія створення полотна:
За переказами, картину Ґуставу Клімту замовив віденський граф. Він хотів, аби художник увіковічнив його в поцілунку з нареченою. Власне, їй у подарунок картина й призначалася.
Клімт завдання виконав наполовину: зобразив поцілунок… без поцілунку. Графу полотно дуже сподобалося, але все ж він спитав, чому герої не торкаються устами. Художник відповів, що прагнув передати дещо важливіше за фізичний поцілунок – атмосферу жадання, пристрасті, очікування насолоди.
В цій роботі Клімт також вперше передав жіночу покірність замість традиційного для його творчості жіночого домінування. В «Поцілунку» жінка втілює ніжність, м’якість, вона поступається чоловіку і віддається почуттям.
А ще в жінці з цього полотна він втілив Емілію Фльоге, з якою перебував у складних і "вільних" стосунках ледь не все життя і саме її ім’я шепотів перед смертю.
Граф пояснення Клімта про поцілунок прийняв і повіз картину нареченій. Та настільки «закохалася» в шедевр, що від захоплення тут же відповіла згодою на освідчення графа.
Пропонуємо до перегляду знамениті полотна видатного художника Ґустава Клімта.
Портрет Адель Блох-Бауер, 1907 р.
"Медицина", 1907 р.
"Даная", 1908 р.
"Смерть та життя", 1916 р.
"Портрет Емілії Фльоге", 1893 р.
«Алегорія кохання», 1895 р.
«Бетховенський фриз», 1902 р.
Юдиф та голова Олоферна, 1901 р.
Познайомитися з біографією художника можна за посиланням:
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D2%90%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2_%D0%9A%D0%BB%D1%96%D0%BC%D1%82
Немає коментарів:
Дописати коментар