середа, 2 липня 2025 р.

"ПОЛІЕТИЛЕН: КОРИСТЬ ЧИ ШКОДА?"

Вікторина та інформування

Щороку 3 липня відзначають Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів.  Головна мета цього дня - привернути увагу до проблеми забруднення довкілля, як наслідок надмірного використання одноразових пакетів.

☝Понад 40 країн світу заявили про повну чи часткову відмову від таких виробів. 
☝На початку червня 2021 Верховна Рада прийняла закон, що обмежує використання поліетиленових пакетів в Україні
☝Сьогодні в світі активно виготовляються біорозкладні пакети - це вироби, які можуть бути виготовлені або з органічної сировини (кукурудзяного або картопляного крохмалю), або на основі нафти, як звичайні поліетиленові пакети. Головне, що їх об'єднує, це здатність розкладатися в природному середовищі, з допомогою бактерій чи грибків.

Пропонуємо вікторину, завдяки якій ви перевірите свою обізнаність в цій темі. Натисніть квадратик з правильною, на вашу думку відповіддю, і рухайтесь далі за стрілочкою. Інколи обидва варіанта можуть бути вірними, а інколи ні. Бажаємо успіху!


Вражаючі факти:
☝пластик є штучно синтезованою сполукою, період розпаду якої триває до 
1 000 років;
☝пластиковий пакет забруднює довколишнє середовище, коли починає розпадатися – мікрочастинки просочуються в ґрунт, несучи отруту для рослин;
☝пластикові пакети – поширена причина загибелі тварин та риб, які проживають у водоймах. Майже 1 млн птахів та 100 тис. тварин помирає щороку від пластикових відходів.
☝Річний обсяг використаних мішечків у світі становить 5 трлн, а води океану через пластикову тару стають важчими на 8 млн тонн.
☝ у 1977 році появилися перші пакети у супермаркетах;
☝160 тис. поліетиленових пакетів використовуються у світі щосекунди;
☝ 5 трильйонів пакетів виробляється на рік;
☝в Україні щорічно середньостатистична людина використовує більше 500 одноразових поліетиленових пакетів.










Немає коментарів:

Дописати коментар