Лекція
21 червня в рамках проєкту «Здорові бібліотеки» в нашій бібліотеці відбулася цікава та корисна лекція «Здорове харчування».
Гостя заходу - нутриціолог, експертка зі здорового способу життя Київського Центру здоров'я Тамара Гаярина розповіла про роботу органів і систем людського організму; про цілющі властивості рослин та як підтримати здоров'я в сучасних реаліях.
☝Здоров’я людини — це не лише генетика чи везіння, а результат щоденного вибору. За даними ВООЗ, наш стан залежить від чотирьох головних факторів.
☝Спосіб життя (50%) - харчування, сон, рух, дефіцити нутрієнтів та шкідливі звички. Це те, на що ми безпосередньо впливаємо щодня.
☝Довкілля (20%) - якість води, повітря, екологія та рівень стресу навколо нас.
☝Генетика (20%) - спадковість та схильності, які ми отримуємо від народження.
☝Медицина (10%) - рівень розвитку охорони здоров'я та вчасні чекапи.
Спосіб життя — це саме наш вибір, тому збалансований раціону та відсутність шкідливих звичок здатні змінити якість життя – головний меседж лекції.
Корисні поради:
- Зустрічайте день в гарному настрої;
- Зранку приймайте прохолодний душ;
- Займайтесь посильними фізичними вправами;
- Тарілка має бути збалансованою: углеводи, білки, клітковина, вітаміни;
- Гіркі трави на сніданок обов'язкові (для жовчевідтоку);
- Важливо мати лужне середовище в організмі;
- Пробіотики - корисна мікрофлора мають бути в раціоні неодмінно;
- Жири корисні для утворенн хорошого холестирину;
- Жовч - санітар, який забезпечує порядок у всьому організмі;
- Дотримання водного балансу - запорука злагодженої роботи всіх органів і систем;
- Білки - будівельний матеріал для нашого організму;
- Здоровий сон - здорове життя!
.jpg)



Немає коментарів:
Дописати коментар