вівторок, 2 листопада 2021 р.

"МИСТЕЦТВО ПОЗА КОРДОНАМИ"

Відкриття міжнародної виставки японського мистецтва


З 31 жовтня по 13 листопада в нашій виставковій залі пануватиме мистецтво ЯПОНІЇ! Країни, де сходить сонце, країни з дуже давніми й непорушними традиціями. Її мистецтво сповнене романтики! Воно вражає!
18 років поспіль в Японії проходить конкурс під назвою «Мистецтво поза кордонами» - конкурс, який присвячений мистецтву сумі-е.

Президент і директор конкурсу Тоон Кобаящі та Харумі Тоосей Кобаящі - досвідчені майстри та вчителі сумі-е. Вони вважають своєю почесною місією об’єднувати цей світ через мистецтво. Цьогоріч конкурс охопив понад 22 країни. До міжнародної події долучилась вперше і Україна.

У січні 2021 року в Національній галереї в Токіо, на Міжнародній виставці-конкурсі, Україну представила Арт-студія художниці Ніни Бутєвої.

Серед 460 учасників вчителі сумі-е відмітили твори Ніни Бутєвої (Міжнародна премія за досконалість), Сергія Недоступа (Міжнародна почесна нагорода), Наталію Саклакову , Юлію Русакову, Ольгу Шулік (Нагороди-відзнаки).

В Україні вперше у 2021 році ця виставка з конкурсними роботами демонструвалася в місті Бердянськ. Вдруге в місті Києві, і саме бібліотеці ім. М. Реріха випала честь відкривати та презентувати її.

У виставковій залі бібліотеки представлені роботи 15 митців з Японії, Іспанії, Малайзії, Узбекистану, України. Це живопис сумі-е, картини написані олійними фарбами, свитки з каліграфією, кераміка, мистецтво ікебани.
Учасники виставки:

Tohun Kobayashi - Японія, президент виставки
Harumi Tohsei Kobayashi - Японія, директор виставки
Бутєва Нiна - співорганізатор, художниця, засновник арт-студії
Rebeca Roca Pritchard - Іспания
Vivien Lim Hui Tong - Малайзія
Gayana Matevosyan - Узбекистан
Антонiна Горбач - Україна
Коломоєць Юлія - Україна
Недбаєвська Стелла - Україна
Русакова Юліана - Україна
Саклакова Наталія - Україна
Щербань Наталія- Україна
Недоступ Сергій- Україна
Степаненко Світлана- Україна
Шулiк Ольга - УкраїнаДо цієї виставки долучилися і київські митці. Недбаєвська Стелла – професійна мисткиня-керамістка з досвідом роботи 30 років. Викладачка китайської каліграфії Всеукраїнської асоціації традицій та культури Китаю представила картини та свитки з китайською каліграфією та японські чайні чаші тяван.Мистецтво ікебани представили асистентка професора ікебани, викладачка школи «Ікенобо» Олена Капранова та Щербань Наталія – викладачка японської мови в Київському лінгвістичному університеті, майстриня школи «Ікенобо». Вони представили свої композиції з живих квітів та розповіли про особливості створення ікебани.
Привітати учасників з відкриттям виставки завітала координаторка проектів Громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі» Чермошенцева Ірена. Вона розповіла про співпрацю та взаємодію їх організації з Федерацією японських жінок. Пані Ірена відмітила високий професіоналізм робіт учасників виставки та підкреслила, що японська культура багатогранна, вона ґрунтується на традиціях і дбайливому до них відношенні. А головне, що японська культура не втратила своєї ідентичності!


Кожний учасник виставки отримав грамоти від ЦБС Соломянського району м. Києва за участь у виставці.


Музичним дарунком для учасників та гостей виставки став виступ Заслуженої артистки України Марії Ліпінської, китайської студентки Го Дцизінь Національної академії України ім. П. І. Чайковського (концертмейстер Марія Каляпіна), піаністки Людмили Руднєвої.
Приємною несподіванкою наприкінці заходу став виступ журналістки, письменниці Аліни Третяк, яка прийшла як глядач та поціновував мистецтва Японії. Мистецтво ікебани вона порівняла з квітковою хореографією!


А живопис сумі-е, свитки з каліграфією, кераміка так її вразили, що поезія народилася експромтом.

Сумі-е і вже душа цвіте!
І білого орла зорить крилатість
І кожен штрих з туману радість значить,
Душа до неба тягнеться, росте.
Павич цвіте у фарбах , мов букет
І кішечки цікавий силует.
Троянди рожевіють крізь серпанок
Із сірості пробуджується ранок!
Ось на папері тушшю мов дощем
Мазки, мазки на аркуш налетіли,
І проявляється портрет на світ цей білий
І крізь очі викликає серця щем.
Живопис цей не терпить помилок,
Тут як в житті - не виправити ,що скоїв.
Чи жито жав, чи прагнув до зірок,
Що написав- залишиться з тобою.
Написане так швидко висиха,
І аркуш рисовий вбира лиш саму сутність,
Країни хризантемної могутність
Мистецтво, що віками не згаса!

 

Немає коментарів:

Дописати коментар