понеділок, 26 травня 2014 р.

День слов`янської писемності і культури

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності.
24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.
Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.
Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця.

В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.

В бібліотеці імені М. Реріха в цей день відбувся літературно-музичний вечір "Писемно-пісенна мозаїка". Ми вели бесіду про роль братів Кирила та Мефодія у розвитку грамотності слов'янських народівте, про те, яким благом є можливість змалечку вчитись читати й писати, коли можна не припиняти самопізнання до глибокої старості, а сам процес читання є найвищою насолодою в інтелектуальному розвитку особистості. 
А так як напередодні відзначали День працівника культури та аматорів народного мистецтва, то музична частина вечора звучала в народному стилі. Немає коментарів:

Дописати коментар