середа, 7 жовтня 2020 р.

Козацько-лицарська Україна

Книжкова виставка до Дня українського козацтва

https://www.youtube.com/watch?v=6u6qzRlTXK8
Руденко, Ю. Д. Козацько-лицарський гарт української молоді.
 – Київ : Фенікс, 2017. – 400 с.
Книжка присвячена дослідженню проблем козацько-лицарського загартування молоді України, починаючи з епохи Відродження (Козацької доби) ХVI – XVIII ст. до нашого часу.

Відеоролик до книжкової виставки: https://www.youtube.com/watch?v=6u6qzRlTXK8


Злотополець Вал., Федів, І. Життя та дивовижні пригоди козака Миколи на безлюдному острові 
 – Київ :Ярославів Вал, 2014. 224 с.
Пригод.повість. Такої української книжки ще не було. Ти ще не знав українського Робінзона. А написав його двоє юнаків ще 1918 року, коли молода Українська держава знемагала у кільці вогненних фронтів. І тільки в незалежній Україні ти можеш зустрітися з цією книжкою.


Ковалевська Ольга. Таємниці козацьких портретів
- К.: ТОВ «Видавництво «Кліо», 2019. – 288 с. іл..
Видання містить десять нарисів з історії давньої та сучасної іконографії відомих українських гетьманів, полковників, сотників та іхніх матерів і дружин.


О. Мицик, Ю. А., Плохій С.М. Як козаки Україну боронили 
 - Київ :КЛІО, 2018. 368 с.
Книжка містить захоплюючу науково-популярну розповідь про виникнення українського козацтва, його розквіт і занепад. Характеризуються звичаї козацтва, його військове мистецтво, релігійне життя, побут, устрій і функції Запорозької Січі, боротьба з зовнішніми ворогами, внесок козацтва в культуру українського народу.


Плачинда, С. П. Козак – душа правдивая…
- Київ : Велес, 2006 – 208 с.
Крізь віки і лихоліття, війни і революції розпізнаємо їх – вірних синів і дочок українського народу, сильні й мужні натури,натхненні постаті, що за складних, трагічних обставин, переборюючи спустошливі навали ординців, грабіжницькі агресії сусідніх імперій, панське свавілля, жорстокий наступ на українську духовність – віддавали свої сили, обдарування і саме життя на вівтар Вітчизни, на славу рідної України.Рутківський В. Джури характерники : [історична трилогія для дітей. Кн. 2.].
 – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. – 448 с.
Ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського – одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників. Його дивовижні герої Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невловимий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі – з честю виходять із найскладніших ситуацій.Рутківський В. Джури козака Швайки : [історична трилогія для дітей. Кн. 1.]. 
– Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. – 432 с.


Морозенко М. Іван Сірко. Великий характерник.
– [Львів] :Видавництво Старого Лева, 2010. – 176 с.
Життя Івана Сірка овіяне легендами і сповнене карколомних пригод. Він народився незвичайною дитиною, з особливим даром характерництва, що допоміг йому здобути багато перемог, і перед усім – над собою.


Морозенко М. Іван Сірко. Славетний кошовий.
 – [Львів] :Видавництво Старого Лева, 2013. – 265 с.
Ця книжка є продовженням історії змужніння та духовного зростання Великого Характерника Івана Сірка, якому судилося долею дорости чину славетного козацького отамана та здобути на віки вічні усенародну шану і любов.

Коваленко Сергій, Пугач Ольга. Опис козацької України 1649-го року: Довідник
- К..:Вид.центр "Просвіта", 2004. - 152 с.: іл.


Коваленко Сергій Україна під булавою Богдана Хмельницького.
 Енциклопедія. - Том 1.
- Київ: "Стікс-Ко", 2007. - 376с.
Книга є упорядкованим узагальненням відомостей про державу Війська Запорізького, що стосуються 1648-57 років.

Українське козацтво.
Науково-популярне видання. Автор-укладач Борис Черкас.
Видавництво ТОВ "Балтія-Друк"Історія українського козацтва : Нариси у 2 т. – Київ : Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2006. - Т. 1. – 800 с.
Історія українського козацтва : Нариси у 2 т. – Київ : Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2007. - Т.2. -724 с.
З висоти ХХІ сторіччя сучасні українські історики спробували ще раз перегорнути сторінки героїчної і трагічної козацької минувшини, знайти свої відповіді на, здавалося б, уже добре досліджені, але водночас повністю не опановані питання: хто вони – козаки, яку роль відіграли в історії не лише України, а й Європи?


Крип’якевич І. П. Пригоди малих козаків 
- Київ : Веселка, 2004. -255 с.
До цієї книжки увійшли гостросюжетні, сповнені небезпечних пригод повісті й оповідання видатного історика, академіка Івана Крип’якевича, що вперше побачили світ у 1910-1930 рр. 


Діти Козацької Матері. 
- Київ : Веселка, 2004. – 334 с.
Книга гостросюжетних історико-пригодницьких творів про дітей Козацької Матері – славних, сміливих, завзятих хлопців, які пліч-о пліч з дорослими боролися проти поневолювачів за свободу України в часи Запорозької Січі.Немає коментарів:

Дописати коментар